Patentu valde 70 000.preču zīmi izsniegs holdinguzņēmumam UPB

Sandris Laganovskis/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Sandris Laganovskis/ Foto: Ieva Čīka/ LETA

Pirmdien, 25.jūlijā, Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis pasniegs preču zīmes reģistrācijas apliecību ar numuru 70 000. Apaļais skaitlis ticis AS "UPB", kuras dibinātājs ir arhitekts Uldis Pīlēns, reģistrētai preču zīmei.

UPB ir viena no vadošajām holdingkompānijām Latvijā - industriālais koncerns, kura pirmsākumi meklējami jau 1991.gadā, kad nodibināts projektēšanas un būvniecības uzņēmums SIA "Arhitekta U. Pīlēna birojs". 1997.gadā uzņēmums pārtapa par AS "U.Pīlēna birojs", bet 2004.gadā, uzņēmumam attīstoties, izveidojās uzņēmumu grupa - holdingkompānija AS UPB. Akciju sabiedrības pamata darbības nozares ir būvkonstrukciju projektēšana, ražošana, būvuzņēmējdarbība, montāža un serviss, kā arī mašīnbūve un koģenerācijas staciju ražošana. Holdingā ir vairāk nekā 40 uzņēmumi un ražotnes.

Patentu valde paziņojumā medijiem informē, ka iepriekšējā jubilejas preču zīme, kura reģistrēta ar numuru 60 000, tika izsniegta pirms astoņiem gadiem daudznozaru kompānijai SIA "Daugava". Tā bija pazīstama ar saviem piena produktiem, maizes un konditorejas izstrādājumiem. Tāpat apaļo preču zīmju numuru saņēmēju godā bijusi SIA UNDA, kuras vārdiskā preču zīme UNDA reģistrēta 2002.gadā ar kārtas numuru 50 000. Reģistrācijas numurs 40 000 tika piešķirts preču zīmei UNICAL - uzņēmējsabiedrībai "AGA AB" 1998.gadā.

Preču zīmju reģistrācija Latvijā tika sākta 1992.gadā, kad tika atjaunota Latvijas Patentu valdes darbība.

Pērn Latvijas izcelsmes preču zīmju pieteikumi bija gandrīz puse - 46,9% - no kopējā pieteikumu skaita. 2015.gada beigās Latvijā kopumā bija spēkā 66 663 preču zīmju reģistrācijas, neskaitot apmēram vienu miljonu Eiropas Savienības preču zīmju, ko reģistrē EUIPO.