"Nordea" grupas peļņa pirmajā pusgadā - par 13% mazāka nekā pērn

Foto: Rebeka Žeire/ LETA
Foto: Rebeka Žeire/ LETA

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu banku grupa "Nordea" pirmajā pusgadā strādāja ar 1,778 miljardu eiro peļņu, kas bija par 13% mazāk nekā pagājušā gada janvārī-jūnijā, liecina kompānijas trešdien publicētais finanšu pārskats.

Kā ziņo aģentūra LETA, vienlaikus, rēķinot valstu, kurās strādā bankas grupa, vietējās valūtās, peļņas kritums bija 11%.

"Nordea" tīrie procentu ieņēmumi pirmajā pusgadā bija 2,34 miljardi eiro, kas bija par 7% mazāk nekā 2015.gada pirmajos sešos mēnešos, bet, vietējās valūtās rēķinot, samazinājums bija 4%.

Savukārt tīrie zaudējumi no kreditēšanas aplūkotajā periodā pieauga par 6% (11% vietējās valūtās) - līdz 238 miljoniem eiro.

"Nordea Eesti" Igaunijā operacionālā peļņa pirmajā pusgadā bija 11,8 miljoni eiro, kas ir par 46,4% mazāk nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos.

Lietuvā "Nordea Bank Lietuva" operacionālā peļņa janvārī-jūnijā sasniedza 11,1 miljonu eiro, kas bija par 27% mazāk nekā pirms gada.

"Nordea Bank" Latvijas filiāles operacionālā peļņa šogad pirmajā pusgadā bija 18 miljoni eiro, kas ir par 8% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā.

Baltijas valstīs kopumā "Nordea" 2016.gada pirmajā pusgadā guvusi operacionālo peļņu 40 miljonu eiro apmērā pretstatā 56 miljoniem eiro pagājušā gada janvārī-jūnijā.

Otrajā ceturksnī vien grupas peļņa bija 996 miljoni eiro, kas ir par 5% vairāk (7% vietējās valūtās) nekā aprīlī-jūnijā pērn. "Nordea" tīrie procentu ieņēmumi otrajā ceturksnī bija 1,172 miljoni eiro, kas ir par 8% mazāk (-5% vietējās valūtās) nekā aprīlī-jūnijā pērn.