"Rogas" maizes ražotājam pērn 31% apgrozījuma kāpums

Riga24.lv
Riga24.lv

 Maiznīcas "Roga-Agro" apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,935 miljoni eiro, kas ir 31% pieaugums salīdzinājumā ar 2,225 miljonu eiro rādītāju 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" dati.

Uzņēmums strādājis ar 1473 eiro peļņu salīdzinājumā ar 13 074 eiro peļņu 2014.gadā un 14 490 eiro peļņu vēl gadu iepriekš.

Kā norādīts vadības ziņojumā, peļņa, lai gan neliela, tomēr strauji pieaugušās konkurences apstākļos vērtējama kā laba un tiks novirzīta uzņēmuma attīstībai. Pērn saražotās maizes un konditorejas izstrādājumu skaits pieaudzis, bet vienlaikus augušas arī ražošanas izmaksas. Uzņēmums aizvadītajā gadā veicis ražošanas procesu optimizāciju, kam vērība tiek veltīta arī šogad. Tāpat uzņēmums īpaši akcentēs mārketinga aktivitātes, pētīs eksporta iespējas un paplašinās produkcijas klāstu.

"Roga-Agro" ir ģimenes uzņēmums, jo lielākais akcionārs ir valdes priekšsēdētāja Valda Circeņa zemnieku saimniecība "Jaunstrūkas", kuras specializācija ir graudu audzēšana. Arī pārējie ģimenes locekļi strādā zemnieku saimniecībās "Jaunstrūkas" un "Irbītes", kā arī pašā uzņēmumā. Abas zemnieku saimniecības kopā apstrādā 800 hektārus lauksaimniecības zemes, audzējot dažādas graudaugu kultūras.

Uzņēmumam pieder maizes ceptuve, pārtikas veikals un kafejnīca. Ražošanas apjoms ir 900 tonnas produkcijas gadā - ar zīmolu "Rogas" tiek ražoti vairāk nekā desmit veidu rudzu un rudzu-kviešu maizes, 20 veidu kviešu maizes un graudu maizes, ka arī ap 60 dažādu veidu konditorejas izstrādājumu.

SIA "Roga-Agro" reģistrēta 1992.gadā Salaspilī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 399 801 eiro, un pērn tas vidēji nodarbināja 88 darbiniekus.