Rīgā varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par tuberkulozi

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv

Informatīvās akcijas laikā no 20.marta līdz 28.martam Rīgā būs iespējams saņemt bezmaksas speciālista konsultācijas par tuberkulozi, plaušu slimību veselību un profilaksi, kā arī nepieciešamību veikt krēpu testu, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Tuvojoties Pasaules Tuberkulozes dienai 24.martā, jau trešo gadu Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu Rīgā organizē informatīvu akciju par tuberkulozi.

Rīgas domes Labklājības departaments ir izvirzījis mērķi motivēt tuberkulozes slimniekus ambulatorajai terapijai "DOTS" (tieši uzraugāmās ārstēšanas īsais kurss) programmā. Lai nodrošinātu mērķa sasniegšanu, Labklājības departaments, apzinoties programmas efektivitāti un nozīmīgumu tuberkulozes infekcijas slimības izplatības mazināšanā, atbalsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas īstenoto "DOTS" programmu, līdzfinansējot Rīgā deklarēto programmas dalībnieku sabiedriskā transporta izdevumus 2,30 eiro apmērā dienā un apmaksā pārtikas iegādi ne vairāk kā 19,20 eiro apmērā mēnesī, sadalot to vienmērīgi visam mēnesim.

Lai veicinātu sabiedrības informētību par tuberkulozes slimību, tās diagnostikas un ārstēšanas iespējām, kā arī plaušu veselības stiprināšanu, no 20.marta līdz 28.martam rīdziniekiem tiks piedāvātas speciālista konsultācijas. Akcijas laikā darbosies arī informatīvais tālrunis 26626161, uz kuru zvanot darba dienās no 13.marta līdz 31.martam laikā no plkst.9 līdz 17 būs iespēja saņemt informāciju par precīzu konsultāciju norises laiku un vietu.

Kā liecina Pasaules Veselības organizācija dati, katru dienu pasaulē tiek reģistrēti 28 000 jauni tuberkulozes gadījumi. Šī ārstējamā infekcijas slimība ik gadu izdzēš 1,8 miljonu cilvēku dzīvību visā pasaulē. Latvijā saslimstība ar tuberkulozi būtiski samazinās ar katru gadu.

Neskatoties uz saslimstības samazinājumu, nereti pacienti vēršas pie ārsta novēloti, ar smagu, ielaistu slimību, patvaļīgi pārtrauc ārstēšanos, tādejādi apdraudot apkārtējos un pēc laika atgriežas ārstniecības iestādē smagā stāvoklī, norāda speciālisti.

Latvijā tuberkulozes diagnostika un ārstēšana ir valsts apmaksāti pakalpojumi, kurus bez maksas var saņemt ikviens iedzīvotājs.