Banner 980x90

Sagatavojiet savu dzīvžogu pavasarim – izvēlieties Husqvarna dzīvžogu šķēres

Pavasaris un līdz ar to virkne dārza darbu vairs nav aiz kalniem, tāpēc ir pienācis pēdējais laiks parūpēties par atbilstošu instrumentu iegādi, ja tādu jūsu rīcībā vēl nav. Ja aktuāls temats ir dzīvžogu šķēres un to iegāde, esat nonācis pareizajā vietā – lasiet šo rakstu un iegūstiet noderīgu informāciju!

Ar ko atšķiras benzīna un akumulatora dzīvžoga šķēres?

Husqvarna piedāvājumā atrodamas gan akumulatora, gan benzīna dzīvžoga šķēres, un katram no veidiem ir savas priekšrocības. Dzīvžogu šķēres ar benzīna dzinēju izceļas ar ievērojamu jaudu, kā arī tās iespējams izmantot smagākos darbos – atliek vien ik pa laikam papildināt degvielas tvertni. 

Savukārt dzīvžogu šķēres ar akumulatoru piedāvā virkni noderīgu priekšrocību, un būtiskākās no tām ir:

  • klusa darbība – pateicoties teju nedzirdamajam akumulatoram, darbs ar dzīvžogu šķērēm būs krietni patīkamāks un ērtāks, turklāt šim faktoram ir īpaši liela nozīme, ja darbojaties vietās, kur trokšņu līmenim ir ierobežojumi (slimnīcu, skolu, aprūpes namu, tirdzniecības centru teritorijās);
  • neliels ierīces svars – ja ar dzīvžogu šķērēm darbojaties ilgstoši, darba dienas beigās novērtēsiet pat par dažiem simtiem gramu vieglāku ierīci;
  • ievērojami mazākas vibrācijas – vēl viens aspekts, kas tiešā mērā ietekmē dzīvžoga šķēru lietošanas ērtumu;
  • nekādu izmešu – izmešu neesamība nāk par labu gan ierīces lietotājam, gan apkārtējiem cilvēkiem un videi.

Vēl viens risinājums ir elektriskās dzīvžogu šķēres, taču tās piemērotas salīdzinoši vienkāršiem darbiem piemājas dārzā, jo ierīces tuvumā vienmēr nepieciešams elektrības pieslēgums, un arī to jauda parasti ir zemāka, salīdzinot ar akumulatora vai benzīna dzinēja modeļiem. Arī darbošanās nav tik ērta, jo vienmēr jāpatur prātā, kur atrodas elektrības vads un pagarinātājs.

Teleskopiskās dzīvžogu šķēres – ērtam darbam grūti aizsniedzamās vietās

Dzīvžogi mēdz būt ļoti daudzveidīgi, un piekļūšana īpaši augstiem vai zemiem krūmiem un augiem var radīt zināmas neērtības. Taču ne tad, ja jūsu rīcībā ir teleskopiskās dzīvžogu šķēres. Griešanas sliedi ir vienkārši nolocīt un regulēt vairākos leņķos (atkarībā no konkrētā modeļa). Tas ļauj ērti piekļūt gan augstiem krūmiem bez kāpnēm, gan zemiem dzīvžogiem un augiem bez pieliekšanās un saglabājot ergonomisku darba pozu.

Lai darbs ar šādām dzīvžogu šķērēm būtu ērts, īpaša uzmanība tiek pievērsta ierīces izsvarojumam, dzinējam kalpojot kā pretsvaram griešanas sliedei. Izvēloties dzīvžogu šķēres ar teleskopisko kātu, uzmanību noteikti pievērsiet tam, kāda ir sasniedzamība metros – Husqvarna klāstā atrodami modeļi ar līdz pat 4,5 metru aizsniedzamību.

Kādiem parametriem jāpievērš uzmanība, izvēloties dzīvžogu šķēres?

Dzīvžogu šķērēm ir vairākas funkcijas un parametri, kas būtiski ietekmē to, cik ērti un efektīvi ar konkrēto modeli iespējams strādāt. Lūk, daži no tiem:

  • akumulatora uzlādes laiks – Husqvarna 4,0 Ah akumulatoru uzlādei līdz 80% vajadzīgas vien apmēram 30 minūtes;
  • vibrāciju slāpēšanas funkcija – LowVib funkcija samazina vibrācijas, kas ievērojami atvieglo darbu;
  • regulējams aizmugurējais rokturis – sniedz iespēju ērti apkopt dzīvžogu augšējo daļu un sānus;
  • aizsardzība pret laikapstākļiem – tiek norādīta ar IP kodu. Piemēram, IPX4 nozīmē, ka dzīvžogu šķēres ir pasargātas no šļakstoša ūdens no jebkura virziena.

Lai labāk saprastu, kādas dzīvžoga šķēres izvēlēties, noteikti iepazīstieties ar katra modeļa aprakstu ražotāja mājaslapā.

Ne vien dzīvžogu šķēres, bet arī daudzi citi noderīgi un kvalitatīvi instrumenti, piemēram, elektriskās dārza šķēres un efektīvi motorzāģi, atrodami plašajā Husqvarna piedāvājumā. Aplūkojiet tos ražotāja mājaslapā, kur pieejami detalizēti apraksti un fotogrāfijas!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)