Šogad RTU mācās 875 ārvalstu studenti
"RTU stratēģiski dodas pareizā virzienā, pārtopot modernā trešās paaudzes universitātē. Topošā RTU studentu pilsētiņa iezīmēs jaunu ēru inženierzinātņu attīstībā Baltijas reģionā, nodrošinās augstākās kvalitātes studijas un vēl straujāku zinātnes sasniegumu sasaisti ar inovācijām," pasākuma atklāšanā teica RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.
Ar studentiem tikās Vācijas vēstniece Latvijā Andrea Viktorin, RTU vēstnesis Vācijā, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Oskars Bormanis, kā arī Indijas vēstniece Zviedrijā un Latvijā Banašri Bose Harisone (Banashri Bose Harrison). Indijas vēstniece savā runā uzsvēra, ka mūzika ir viena no tām kultūras jomām, kura varētu būt saskarsmes punkts latviešu un indiešu ciešāku attiecību veidošanā ne tikai augstākās izglītības jautājumos, bet arī biznesā.
Īpašu uzmanību izpelnījās RTU ārzemju studentu priekšnesumi, kuri klātesošos iepazīstināja ar savām valstīm, dziedot, dejojot un spēlējot mūzikas instrumentus. RTU studenti no Uzbekistānas Malika Riksibaeva un Andrey Kan, dziedot un spēlējot ģitāru, izpildīja uzbeku dziesmu "Sen ketarsan" jeb "Tu aizgāji". Studenti no Indijas Debi Mandal, Piyush Baypayee un Tony Sabu izpildīja deju "Jhumm bra bam" jeb "Vienkārši dejo". Savukārt RTU students no Nigērijas Ihechukwudere Okoroego izpildīja dziesmu "Stand By Me".
RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks Adrian Leslie-Robert ar ģitāru rokās uzrunāja publiku divās valodās - latviešu un angļu, stāstot par savu pieredzi, ko ieguvis astoņus gadus studējot, strādājot RTU un dzīvojot Latvijā. Pēc tam viņš nospēlēja un nodziedāja austrāliešu slaveno balādi "Waltzing Matilda".
Par saviesīgu atmosfēru parūpējās arī starptautisku atzinību guvušie RTU tautas mākslas kolektīvi - vīru koris "Gaudeamus", tautas deju ansamblis "Vektors" un studentu pūtēju orķestris "SPO". Savukārt kā viesmākslinieki pasākumā piedalījās vokālā grupa "Framest" un grupa "PeR"
"RTU funkcijas ir saistītas ne tikai ar augstāko tehnisko izglītību un zinātnisko darbību, bet arī ąr inovācijām un citiem pakalpojumiem, kas mūs padara par mūsdienīgu, ārvalstu studentiem interesantu universitāti. Eksportējot augstāko izglītību, ievērojami iegūst Latvijas tautsaimniecība, tiek stiprinātas starpvalstu attiecības, kā arī notiek citu kultūru ieplūšana mūsu sabiedrībā," skaidro RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.
Uz sarakstu