Aptauja: trešdaļai iedzīvotāju "nebaltas dienas" asociējas ar naudas grūtībām
Ikdienā tik bieži lietotais izteiciens "nebaltas dienas" Latvijas iedzīvotājiem visbiežāk (29%) asociējas ar naudas grūtībām (nepietiekami ienākumi, ienākumiem neatbilstoši izdevumi), liecina Swedbank veiktā aptauja.Piektdaļai (21%) iedzīvotāju tas saistās ar slimību, invaliditāti vai darbspējas zudumu, savukārt 16% - darba zaudējumu. Vēl 14% respondentu šajā jēdzienā ietver arī salīdzinoši nelielas ikdienas likstas jeb "dienas, kad viss krīt ārā no rokām".
Sievietēm biežāk nekā vīriešiem "nebaltas dienas" asociējas ar naudas grūtībām (33% sieviešu pretstatā 25% vīriešu), slimībām (26% sieviešu pretstatā 13% vīriešu), kā arī darba zaudējumu (19% sieviešu pretstatā 13% vīriešu).
Savukārt vīrieši biežāk nekā sievietes to saista ar problēmām personīgajās attiecībās, ģimenē (7% vīriešu pretstatā 3% sieviešu), vai arī vispār par to nav domājuši (17% vīriešu pretstatā 12% sieviešu).
"Teicienu "nebaltas dienas" ikdienā dzirdam bieži un dažādās situācijās. Kādam tas nozīmē tikai mazu ķibeli, citam – nopietnas veselības problēmas. Taču visbiežāk iedzīvotāji to saista ar naudas grūtībām – likstām, no kā varam censties izvairīties, veidojot finanšu uzkrājumus un apdrošinoties. Turklāt par "nebaltām dienām" būtu jādomā "ziedu laikos" jeb tad, kad ar mums pašiem un arī ģimenes finansēm viss ir kārtībā. Tikai tā iespējams pasargāt sevi un savus tuvos no dažādu problēmu sekām, piemēram, darba zaudējuma vai pēkšņām izmaksām par kaimiņam appludinātu mājokli," saka Swedbank Uzkrājumu un apdrošināšanas atbalsta daļas Latvijā vadītājs Reinis Jansons. Uz sarakstu