Banner 980x90

Ar īpašu pasākumu programmu 11. aprīlī RTU svinēs Starptautisko bērnu un jauniešu universitāšu dienu

Aicinot bērnus un jauniešus apmeklēt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) laboratorijas un piedalīties praktiskās nodarbībās, RTU Bērnu un jauniešu universitāte (RTU BJU) 11. aprīlī svinēs Starptautisko bērnu un jauniešu universitāšu dienu. RTU BJU arvien paplašina darbību, piedāvājot nodarbības un pulciņus dažāda vecuma bērniem jau desmit pilsētas.

RTU BJU 11. aprīlī piedāvās īpašu programmu 2.–9. klases skolēniem. Pulksten 15.00–16.00 2.–6. klases skolēni tiek aicināti iepazīt RTU, dodoties ekskursijā uz RTU Laboratoriju māju, kurā atrodas modernākās zinātniskās laboratorijas un iekārtas, tostarp lielizmēra robotizēts simulators, ko var izmantot gan dažādiem pētījumiem, gan lidmašīnu pilotu un sportistu treniņiem. Savukārt pulksten 16.00–17.00 notiks ekskursija 7.–9. klases skolēniem, kurā viņi iepazīs RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāti un robotu pasauli.

Tiem bērniem un jauniešiem, kuriem patīk uzzināt ko jaunu, darbojoties praktiski, pulksten 16.00–17.00 tiks piedāvātas divas nodarbības. Nodarbībā "Ūdens un tā noslēpumi!" viņi varēs vairāk uzzināt par ūdeni, tajā mītošiem organismiem, piemēram, aļģēm un to lomu ūdens attīrīšanā, bet nodarbībā "Tavs kompass rāda uz jūru!" – kā orientēties jūrā, lasīt karti un pasargāt sevi, atrodoties uz ūdens. Ekskursijas un nodarbības vadīs RTU pētnieki un mācībspēki. Vairāk informācijas – https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/kalendars/atvert/starptautiska-bernu-un-jauniesu-universitasu-diena-rtu

RTU BJU ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, un tās mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. BJU nodarbības, kas veltītas dažādām inženierzinātņu tēmām, paredzētas 2.–9. klases skolēniem. Tās vada RTU mācībspēki un zinātnieki, kā arī vecāko kursu studenti. Nodarbības notiek Rīgā, Ādažos, Babītē, Cēsīs, Ķekavā, Ogrē, Olainē, Salaspilī un Ulbrokā. No 16. aprīļa nodarbības sāksies arī Liepājā. Tās notiks RTU Liepājas Jūrniecības koledžā.

Savukārt vidusskolēniem RTU BJU organizē bezmaksas nodarbību ciklu "Universitāte nākotnes inženieriem", kurā RTU mācībspēki, zinātnieki un inženieri aizraujošā veidā iepazīstina vidusskolēnus ar zinātnes jaunumiem, inovācijām un inženierzinātņu nozīmīgumu. Lekcijas papildina dažādu RTU fakultāšu studentu rīkotas aktivitātes.

No šī pavasara RTU BJU sadarbībā ar RTU zinātkāres centru "Futurimo Rīga" piedāvā arī inženierzinātņu pulciņus dažāda vecuma bērniem, tostarp, bērnudārzniekiem. Papildus tam RTU BJU organizē arī fizikas mācības 7.–9. klases skolēniem un seminārus skolotājiem. Vairāk informācijas – https://www.rtu.lv/lv/nac-studet/pasakumi-skoleniem

Kopš 2015. gada RTU BJU ir dalībniece tīklojumā EUCU.net, kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā un citviet pasaulē.

RTU BJU ir viena no universitātes iniciatīvām STEM izglītības veicināšanai Latvijā.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)