Arodbiedrības aicina samazināt PVN Latvijā ražotai pārtikai
Patlaban ir īstais brīdis samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) Latvijā ražotai pārtikai, tādējādi stiprinot iekšējo tirgu, uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji.Kā aģentūru LETA informēja organizācijas pārstāve Sanita Birkenfelde, LBAS savās prasībās vienmēr ir uzsvērusi nepieciešamību mazināt PVN likmi pirmās nepieciešamības precēm, bet, ņemot vērā pašreizējo situāciju ar problēmām ārējos tirgos un uzsverot vajadzību stiprināt Latvijas iekšējo tirgu, LBAS aicina valdību samazināt PVN Latvijā ražotajai pārtikai.
"Šāds solis veicinātu Latvijā ražotās pārtikas patēriņu, sevišķi cilvēkiem ar maziem ienākumiem. Turklāt tagad ir laiks, kad daudzi atgriežas no atvaļinājuma ar visai ierobežotām finansiālajām iespējām. Tādēļ aicinājumi pirkt Latvijas preci, ja turpat blakus plauktā atrodama prece no citas valsts par zemāku cenu, īsti nav realizējami. Taču, ja līdztekus šiem aicinājumiem sekotu reāls valdības solis - PVN samazināšana -, cilvēki noteikti būtu daudz solidārāki ar Latvijas ražotājiem," uzskata LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča.
Vienlaikus LBAS aicina pārskatīt valsts un pašvaldības iestāžu iepirkumu procedūras regulējumu, lai priekšroka iepirkumos tiktu dota vietējiem ražotājiem.
Finanšu ministrija jau iepriekš norādījusi, ka nav iespējams piemērot samazinātu PVN likmi vietējai pārtikai, jo Eiropas Savienības direktīva liedz dažādās Eiropas Savienības valstīs piemērot dažādas PVN likmes produktam atšķirībā no tā ražošanas vietas, proti, nedrīkst piemērot atšķirīgas PVN likmes Vācijā, Grieķijā un Latvijā ražotiem gurķiem, jo šāda rīcība tiek vērtēta kā diskriminācija.
Pilseta24.lv jau vēstīja, ka šobrīd Latvija nevar atļauties samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai, tāpēc nodoklis netiks samazināts.
Tāpat Pilseta24.lv jau vēstīja, ka valdošā koalīcija apsver iespēju palīdzēt no Krievijas sankcijām cietušajiem uzņēmējiem nodokļu jomā, sarunās ar komercbankām un, iespējams, valstij iepērkot atsevišķus pārtikas produktus. Uz sarakstu