Atzīmējot Pasaules sirds dienu, varēs bez maksas pārbaudīt glikozes un holesterīna līmeni asinīs

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv

Atzīmējot Pasaules sirds dienu, no pirmdienas, 26.septembra līdz 30.septembrim Latvijas Sarkanā Krusta veselības istabās varēs bez maksas pārbaudīt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Visā pasaulē 29.septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena. Šajā dienā ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm cilvēki tiek aicināti pievērst uzmanību savas sirds veselībai, izvērtēt ieradumus, kas var negatīvi ietekmēt sirds veselību, tādus kā smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs. Šāds dzīvesveids ilgtermiņā noved pie palielināta svara, paaugstināta asinsspiediena, holesterīna un glikozes līmeņa nevēlamām izmaiņām asinīs. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis Latvijā.

Lai veicinātu rīdzinieku rūpes par savas sirds veselību, laikā līdz 30.septembrim Rīgas domes Labklājības departamenta līdzfinansētajās Latvijas Sarkanā Krusta veselības istabās līdztekus ierastajām konsultācijām par veselīga dzīvesveida pamatprincipiem, asinsspiediena mērīšanai, ķermeņa masas indeksa noteikšanai būs iespēja bez maksas pārbaudīt glikozes (cukura) un holesterīna līmeni asinīs, jo tieši šie rādītāji visātrāk palīdz laicīgi konstatēt galvenos kardiovaskulārā riska faktorus.

Lai glikozes un holesterīna līmeņa mērījumi uzrādītu pēc iespējas precīzākus rezultātus, tos ieteicams veikt tukšā dūšā vai vismaz trīs stundas pēc ēšanas. Saņemot pārbaužu rezultātus, medmāsa sniegs to skaidrojumu un informēs par iespējām uzlabot savu veselību, mainot paradumus.

Latvijas Sarkanā Krusta veselības istaba Šarlotes ielā 1B strādā pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.10.00 līdz plkst.16.00 un otrdienās un ceturtdienās no plkst.13.00 līdz plkst.19.00, Gaiziņa ielā 7 - pirmdienās no plkst.10.00 līdz plkst.16.00, bet trešdienās un ceturtdienās no plkst.10.00 līdz plkst.15.00. Savukārt Aglonas ielā 35/3 Sarkanā Krusta veselības istaba strādā pirmdienās no plkst.11.00 līdz plkst.17.00 un piektdienās no plkst.10.00 līdz plkst.16.00, bet Aptiekas ielā 8 otrdienās un ceturtdienās no plkst.10.00 līdz plkst.16.00 Latvijas Sarkanā Krusta veselības istaba Slokas ielā 161 darbojas pirmdienās, otrdienās un ceturtdienās no plkst.11.00 līdz plkst.16.00

 

Viss par: Latvijas ziņas