Biedrība: TV pakalpojumu pirātisms kļuvis par būtisku ēnu ekonomikas daļu
Kā ziņots, apmēram 100 000 Latvijas mājsaimniecību izmanto nelegālo televīzijas izplatītāju pakalpojumus, kā rezultātā valstij netiek nomaksāti nodokļi apmēram 12 miljonu eiro apmērā.
"Pat tad, ja mēs pieņemam minimālo apjomu, proti, 100 000 mājsaimniecības, tas nozīmē, ka vairāk nekā 240 000 Latvijas iedzīvotāju ir pirātu rokās," norāda Kotzeva. "Visticamāk, katrs astotais Latvijas iedzīvotājs kļuvis par neapzinātu pirātisma atbalstītāju, jo savu TV pakalpojumu sniedzēju neuztver par pirātu, un neapzinās ne sev, ne valstij nodarītā finansiālā kaitējuma apjomu un drošības risku."
Biedrības "Nē, pirātismam Latvijā" mērķis ir aktīvi vērsties pret TV un filmu izplatīšanu bez ražotāja vai piegādātāja atļaujas, kā arī sekmēt TV tiesisku pārraidi telekomunikāciju tirgū.
Biedrība izstrādājusi un iesniegusi priekšlikumus Finanšu ministrijā, lūdzot tos iekļaut "Valsts iestāžu darba plānā ēnu ekonomikas ierobežošanai 2016.- 2020. gadam", lai palīdzētu risināt nelegālā audiovizuālā tirgus problēmas, sekmējot TV programmu un filmu nelegālo izplatītāju jeb pirātu darbības ierobežošanu un apturēšanu.
Biedrība dibināta 2015.gada 7.oktobrī. Tās dibinātāji ir TV pakalpojumu sniedzēji un audiovizuālā satura ražotāji - "Lattelecom", "Baltcom", "Viasat" Latvia filiāle, "Baltijas Mediju alianse" un "Forum Cinemas", bet biedri - Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LAIPA) un "Cinamon Kino".
Uz sarakstu