Banner 980x90

Biežākie iemesli, kāpēc nevar iedarbināt auto, un kā rīkoties?

Nav daudz situāciju, kas var sagādāt tik lielu stresu, kā tas, ka steidzami jādodas ceļā, bet automašīnu nevar iedarbināt. Šī problēma var pārsteigt jebkuru autovadītāju visnegaidītākajā brīdī, un iemesli tam var būt dažādi. Šajā rakstā aplūkosim biežākos iemeslus, kāpēc automašīnu nevar iedarbināt, un sniegsim praktiskus padomus, kā rīkoties, lai pēc iespējas ātrāk atkal varētu turpināt ceļu.

Biežākie iemesli, kāpēc nevar iedarbināt auto

Situācijām, kad auto nevar iedarbināt, var būt dažādi cēloņi, sākot no akumulatora, kas ir izlādējies, līdz sarežģītākām tehniskām problēmām. Apskatīsim galvenās no tām.

Izlādējies vai bojāts akumulators

Viens no iemesliem, kāpēc auto nevar iedarbināt, ir izlādējies akumulators. Ja akumulators ir izlādējies, par to liecinās vairākas pazīmes. Pirmkārt, pagriežot aizdedzes atslēgu, dzinējs negriežas vai griežas ļoti vāji. Tāpat panelī var parādīties brīdinājuma lampiņa. Iemesli, kāpēc akumulators ir izlādējies, var būt vairāki. Pirmkārt, ja auto ilgāku laiku nav lietots, akumulators var dabiski izlādēties. Arī, ja tiek aizmirsts izslēgt kādu elektroierīci, piemēram, lukturus vai radio, akumulators var ātrāk izlādēties.

Ko darīt, ja akumulators ir izlādējies? Ja ir iespējams, var mēģināt iedarbināt auto ar "piepīpēšanu", izmantojot palīgkabeļus un citu auto. Tāpat var izmantot akumulatora starteri, ja tāds ir pieejams. Ja problēma atkārtojas bieži, iespējams, būs nepieciešams nomainīt akumulatoru.

Problēmas ar degvielas sistēmu

Iespējams, problēma ir saistīta ar degvielas sistēmu. Tas var ietvert vairākus iemeslus, piemēram, nepietiekamu degvielas līmeni, aizsērējušos degvielas filtru vai degvielas sūkņa bojājumus. Ja degviela ir beigusies, automašīna nevarēs iedarbināt dzinēju. Ja degvielas filtrs ir aizsērējis, degviela nepieplūdīs pietiekamā daudzumā, kas traucēs dzinēja iedarbināšanu. Arī bojāts degvielas sūknis var izraisīt līdzīgas problēmas.

Ko darīt šādā gadījumā? Pirmais solis ir pārbaudīt degvielas līmeni un, ja nepieciešams, uzpildīt degvielu. Ja problēma saglabājas, iespējams, ir jāpārbauda degvielas sistēma, tostarp degvielas filtrs un sūknis. Ja problēma nav acīmredzama, būs nepieciešama speciālista palīdzība.

Startera bojājumi

Starteris ir atbildīgs par dzinēja iedarbināšanu, un tā bojājumi var izpausties dažādos veidos. Piemēram, pagriežot aizdedzes atslēgu, var dzirdēt tikai klikšķa skaņu, bet dzinējs negriezīsies. Ja starteris griežas, bet dzinējs tomēr neiedarbojas, tas arī var norādīt uz startera bojājumiem.

Ko darīt šādā gadījumā? Pirmais solis ir pārbaudīt, vai akumulators nav izlādējies, jo zems spriegums var radīt līdzīgas pazīmes. Ja akumulators ir kārtībā, tad var mēģināt viegli pakustināt starteri. Tomēr, ja starteris ir bojāts, būs nepieciešama mehāniķa palīdzība.

Aizdedzes sistēmas bojājumi

Aizdedzes sistēma ir atbildīga par dzirksteles radīšanu, kas nepieciešama dzinēja iedarbināšanai. Ja šī sistēma ir bojāta, auto neiedarbosies. Pie vainas var būt nolietotas aizdedzes sveces, bojāta aizdedzes spole, elektriskas problēmas aizdedzes sistēmā vai iemesls var būt arī bojāts aizdedzes atslēgas mehānisms.

Ko darīt, ja ir aizdedzes sistēmas problēmas? Ja ir iespējams, var pārbaudīt un nomainīt aizdedzes sveces. Ja aizdedzes atslēga nedarbojas pareizi, mēģini izmantot rezerves atslēgu, lai noskaidrotu, vai problēma ir saistīta tieši ar atslēgas mehānismu. Ja iemeslu nevar noteikt, būs jāvēršas autoservisā, kur veiks nepieciešamo diagnostiku un remontu.

Kā rīkoties, ja auto nevar iedarbināt?

Ja iedarbināt automašīnu neizdodas, nevajadzētu celt paniku, jo visbiežāk problēmu var atrisināt salīdzinoši ātri. Šeit ir daži ieteikumi, kā rīkoties, ja nevar iedarbināt auto.

Pārbaudi degvielas līmeni

Pirmais solis būtu pārbaudīt degvielas līmeni, jo reizēm problēma var būt tik vienkārša kā beigusies degviela. Ja degvielas līmenis ir ļoti zems, papildini degvielu un mēģini atkal iedarbināt dzinēju.

Vizuāla pārbaude

Veic ātru vizuālo pārbaudi, lai pārliecinātos, vai nav redzamu problēmu. Piemēram, apskati, vai nav bojāta drošības atslēga vai arī nav aizsērējusi degvielas sistēma, kas varētu kavēt dzinēja palaišanu. Iespējams, būs viegli pamanīt arī akumulatora vadus, kas ir bojāti vai atvienoti.

Akumulatora pārbaude

Problēma ar akumulatoru ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc nevar iedarbināt auto. Ja tas ir izlādējies, mēģini izmantot uzlādes ierīci vai veikt "piepīpēšanu".

Izmēģini rezerves atslēgu

Ja automašīna nereaģē uz aizdedzes atslēgu, mēģini izmantot rezerves atslēgu. Arī aizdedzes atslēgas bojājums var traucēt dzinēja iedarbināšanu, tāpēc ir vērts pārbaudīt, vai problēma nav saistīta ar atslēgas mehānismu.

Meklē profesionālu palīdzību

Ja esi izmēģinājis visus iepriekš minētos soļus un joprojām neizdodas iedarbināt auto, iespējams, ir laiks piezvanīt profesionālam mehāniķim. Dažreiz problēma var būt tehniski sarežģītāka, kas prasa speciālista iesaisti.

Profilakses pasākumi, lai izvairītos no problēmām nākotnē

Lai izvairītos no neparedzamām situācijām, ir svarīgi regulāri veikt profilaktiskus pasākumus, kas palīdzēs saglabāt automašīnu darba kārtībā.

Lai novērstu akumulatora problēmas, ir svarīgi regulāri pārbaudīt tā stāvokli. Veic akumulatora vizuālu pārbaudi, lai pārliecinātos, ka nav korozijas un ka vadi ir cieši pievienoti. Tāpat jāpievērš uzmanību akumulatora uzlādes līmenim, īpaši pirms ziemas perioda. Ja akumulators ir vecs (vairāk nekā 3–4 gadi), apsver tā nomaiņu, lai izvairītos no iespējamām problēmām.

Regulāra tehniskā apkope ir būtisks faktors, lai nodrošinātu automašīnas ilgmūžību. Tehniskajā apkopē ietilpst motora eļļas un filtru maiņa, degvielas sistēmas pārbaude, dzesēšanas šķidruma līmeņa uzraudzība, kā arī citi svarīgi aspekti. Savlaicīga apkopes veikšana ļaus tev atklāt iespējamās problēmas agrīnā stadijā un novērst tās, pirms tās kļūst par nopietnu problēmu.

Apkopojot svarīgāko – situācija, kad nav iespējams iedarbināt auto, ir bieži sastopama un var rasties dažādu iemeslu dēļ. Lai izvairītos no šādām situācijām nākotnē, ir svarīgi veikt regulāru automašīnas tehnisko apkopi.

Atceries, ka papildu drošībai ir svarīgi izvērtēt arī OCTA un KASKO apdrošināšanas nozīmi. OCTA polises iegāde un KASKO apdrošināšanas polise nodrošinās papildus drošību, braucot ar auto, un palīdzēs tev tikt galā ar neparedzētām situācijām uz ceļa.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)