Bukmeikeri: "Vienotība" pašvaldību vēlēšanās Rīgā varētu iegūt 5-10% vēlētāju balsu

Foto: Ieva Lūka/ LETA
Foto: Ieva Lūka/ LETA

Partija "Vienotība" nākamgad gaidāmajās Rīgas pašvaldības vēlēšanās varētu iegūt no 5% līdz 10% balsu, liecina "Triobet" bukmeikeru likmes.

Kā aģentūru LETA informēja bukmeikeru pārstāve Laine Ozoliņa, iespēja, ka "Vienotība" vēlēšanās saņems no 5% līdz 10% balsu tiek vērtēta ar 40% iespējamību. Pastāv 15% iespējamība, ka partija iegūs virs 16-25% vēlētāju balsu, turpretim "Vienotības" iespēja nesasniegt 5% barjeru, tiek vērtēta ar 25% iespēju.

"Partiju reitingā lejup slīdot, "Vienotība" ir zaudējusi daudzu iedzīvotāju atbalstu. Pašlaik partijas reitings nacionālajā līmenī joprojām krietni iepaliek no 10% atzīmes, sabiedriskās domas centra pētījumu centra SKDS aptaujā partijai gūstot 6,5% respondentu atbalstu. Tomēr liela daļa potenciālo vēlētāju atsakās paust savas simpātijas, un šo daļu "Vienotībai" būs iespējas pārliecināt kampaņas laikā," norāda bukmeikeri.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Rīgā 2013.gadā par "Vienotību" nobalsoja nedaudz virs 14% vēlētāju, taču šo "jau tā samērā pieticīgo" rezultātu partijai neizdosies atkārot, pārliecināti bukmeikeri. Līdzīgi kā iepriekšējo reizi, kad "Vienotības" pirmais numurs Rīgas sarakstā bija Sarmīte Ēlerte (V), arī tagad Rīgas mēra kandidāts Vilnis Ķirsis (V) nav partijas populārāko politiķu lokā, kas norāda, ka "Vienotība" nemaz neuzskata Rīgas domes vēlēšanas par prioritāti, šādu vērtējumu sniedz "Triobet".

"Vēl sarežģītāku situāciju padara tas, ka "Vienotība" ir zaudējusi valsts garantēto nozīmīgā apmēra finansējumu, kas ievērojami samazinās partijas iespējas izveidot apjomīgu reklāmas kampaņu. Piedāvājuma un finanšu trūkums ir galvenie iemesli, kādēļ "Vienotībai", visdrīzāk, neizdosies sasniegt labu rezultātu Rīgā," uzskata bukmeikeri.

Tiek uzsvērts, ka arī esošās varas pozīcijas pašlaik ir kritušās un tā dēvētās labējās partijas pēdējā laikā saņēmušas daudz kritikas par budžeta pieņemšanu un nespēju izlemt, ko darīt ar mikrouzņēmuma statusa nodokli un sociālajām iemaksām. Rīgas domes mēra Nila Ušakova (S) pretinieku balsis tādēļ varētu saņemt arī Saeimā nepārstāvētas partijas, piemēram, "Latvijas Attīstībai".

Pašlaik nav zināms, kādus resursus Rīgas vēlēšanās gatava ieguldīt Zaļo un zemnieku savienība, jo, ja tā nolems Rīgas vēlēšanu sarakstā iekļaut populārus partijas biedrus, arī tas varētu atņemt balsis partijai "Vienotība", norāda bukmeikeri.