Banner 980x90

Darbu sāk vēsturiskā alus darītava

Pēc vairāku gadu desmitu pārtraukuma darbu atsāks 19.gs.nogalē būvētā Aldara vēsturiskā alus darītava, kuras atjaunošanā ieguldīti aptuveni 2 miljoni eiro. Līdz ar vēsturiskā brūža darbības atjaunošanu, alus cienītājiem tiks piedāvātas arī trīs jaunas ekskluzīvās alus šķirnes - mājas lager, beļgu tipa eils un indian pale ale (IPA), kuras tiks pildītas 0,33 l pudelēs, pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja uzņēmuma pārstāvji.

Vēsturiskā alus darītava ir unikāla arī ar to, ka brūvēšanas un pildīšanas procesā lielākoties izmantos roku darbu, kā arī tā būs pieejama apmeklētājiem, kuri varēs redzēt, kā ikdienā top alus. Vēsturiskajā brūzī tiks brūvētas ekskluzīvās alus šķirnes 0,5 l un 0,33 l stikla pudelēs, kā arī mucās. Aptuveni 2 milj. eiro lielās investīcijas ieguldītas gan vēsturiskās ēkas atjaunošanā, gan jaunu iekārtu iegādē.

"Mēs ļoti rūpīgi izvēlējāmies, kādas jaunās alus šķirnes pirmās brūvēt vēsturiskajā alus darītavā. Pēc ilgstošām pārdomām un degustācijām, kurās tika iesaistīti daudzi desmiti alus cienītāju, izvēlējāmies brūvēt trīs diezgan radikāli atšķirīgas alus šķirnes – mājas alu, IPA un beļģu," saka Aldara galvenais alus meistars Valdis Čunka.

Valdis Čunka arī atzīst, ka šī būs alus darītava, kur taps alus, koviņš dēvē par jauno vīnu, kas paredzēts lēnai un nesteidzīgai baudīšanai pie gardas maltītes vai sarunām ar draugiem: "Šeit tiks brūvēts alus īstiem alus gardēžiem un cienītājiem, kas meklē ko īpašu. Šī būs alus darītava, kas spēs radīt unikālas alus šķirnes pēc individuāla pasūtījuma, kuras garšas un aromāta izsmalcinātībā noteikti varēs konkurēt ar vīniem."

Latvijas IPA( 5,5%) ir vidēji stipra alus šķirne ar kārtīgu apiņu devu, ko var sajustaromātā un garšā. Tā brūvēšanā izmanto speciālus augšējās rūgšanas raugus, pateicoties kuriemalus iegūst papildu smaržas buķeti ar raksturīguziedu un augļu toni.

Staltajam Beļģim (5,8%)ir raksturīga garšas pilnība un saldenums, ko veido dažādu iesalu – gan gaišā, gan karameļu– kombinācija, kā arī tikai beļģu aliem raksturīgs aromāts, ko piešķir izmantotie speciālie raugi, rūgtie un aromātiskie apiņi.

Mājas Alus (5,3 %)ir brūvēts pēc klasiskās metodes ar apakšējās rūgšanas raugiem. Iesala kombinācija ir atrasta tāda, lai garšā varētu sajust tā saldenumu. Pievienotie apiņi alum piešķir patīkamu mājās brūvēta miestiņa aromātu ar patīkamu rūgtumu pēcgaršā.

"Ekskluzīvais alus segments aizņem jau vairāk nekā 15% no kopējā alus tirgus un turpina pieaugt. Domāju, ka Aldara vēsturiskā alus darītava un tajā brūvētās alus šķirnes kļūs ne tikai par nopietnu spēlētāju šajā alus segmentā, bet pulcēs arīalus cienītājus un viņu draugus, jo mēs turpināsim investēt Aldara vēsturiskās teritorijas attīstībā, izveidojot vietu, kur norisināties koncertiem, brīvdabas izrādēm, kā arī vietu, kur var ieturēt gardu maltīti," uzsver Aldara vadītājs Marguss Kasteins.

Vēsturiskā alus darītava ir būvēta 19.gadsimta nogalē un bijusi Sarkandaugavas un Aldara vēsturiskās teritorijas sirds, kas tagad piedzīvo savu atdzimšanu un nākotnē būs ne tikai vieta, kur top alus, bet arī vieta, kur pulcējas rīdzinieki un galvaspilsētas viesi, lai baudītu dažādus kultūras un izklaides pasākumus.

Jau sestdien, 17.maijā, Muzeju nakts ietvaros, Aldara vēsturiskajā teritorijā notiks koncerts un citi izklaides pasākumi, bet rudenī durvis vērs alus muzejs. Tāpat, kopā ar Rīgas arhitektu biroju, Sarkandaugavas attīstības biedrību, Dauderu muzeju un Rīgas pašvaldību ir uzsākts darbs, lai sakārtotu līdzās esošo Aldara parku un savienotu to ar Aldara vēsturisko teritoriju, veidojot vienotu telpu.

Alus darītavas Aldaris pirmsākumi meklējami1865. gadā, kad pēc Bavārijas vācieša Joahima Daudera ieceres Rīgas nomalē tika uzcelta alus darītavaWaldschlösschen jeb Mež pils. Aldaris ir viena no retajām alus darītavām Latvijā, kas atrodas savā vēsturiskajā vietā un arī alus brūvēšanas tradīcijas ir saglabājusi līdz pat mūsdienām. 20. gs. sākumā Meža pils bija iemantojusi Eiropā modernākās alus darītavas slavu, par ko liecināja 1906.gadā Rīgā organizētais Eiropas lielāko alus darītāju kongress. Aldara nosaukumu tā ieguva publiskā aptaujā 1937. gadā, kurā piedalījās 3339 cilvēku.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)