Banner 980x90

Deputāti atbalsta kriminālsoda noteikšanu par neizpaužamu ziņu nelikumīgu nodošanu ārvalstu organizācijām

Foto: Reinis Inkēns/ Saeimas Administrācija
Foto: Reinis Inkēns/ Saeimas Administrācija
Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 19.aprīlī, pēc diskusijām par attiecīgās normas piemērošanu atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Krimināllikumā, kas cita starpā paredz sodu par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā nodot tās ārvalstu organizācijām.

Komisijas sēde pašlaik turpinās, skatot citus priekšlikumus.

Komisija atbalstīja arī kriminālsoda noteikšanu par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību.

Attiecīgie priekšlikumi ir precizēti salīdzinājumā ar iepriekš piedāvātajiem grozījumiem, piemēram, normas otrajā daļā precizēts, ka sods pienāksies par to, ka ziņas nodotas ārvalstu izlūkdienestam tā uzdevumā. Iepriekšējā izmaiņu piedāvājumā nebija noteikts, ka, lai piemērotu sodu, attiecīgajai darbībai būtu jābūt veiktai ārvalstu izlūkdienestu uzdevumā.

Deputāts Andrejs Judins (V), kurš bija kritizējis iepriekšējo piedāvājumu, norādīja, ka Tieslietu ministrijas darba grupas piedāvātā jaunākā redakcija ir daudz labāka, bet ne ideāla. Gan Judins, gan citi deputāti iesaistījās diskusijās, norādot uz neskaidrībām par normas piemērošanu praksē

Tika atbalstīts par minētajiem nodarījumiem kā sodu noteikt brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kā ziņots, Iekšlietu ministrijas iepriekš piedāvātā attiecīgās normas redakcija paredzēja kriminālsodu par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību, kā arī par jebkādu citu ārvalsts izlūkdienestu interesējošu ziņu nelikumīgu nodošanu tam tieši vai ar citas personas starpniecību.

Par iepriekš piedāvāto normu Judins iepriekšējā sēdē pauda uzskatu, ka tas var radīt problēmas ar cilvēktiesībām, un līdzīga veida bažas pauda arī citi deputāti.

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti otrdien turpina darbu pie pretrunīgi vērtēto Krimināllikuma grozījumu izskatīšanas, kuri iesniegti ar mērķi novērst hibrīddraudus valstij, taču kuros tika saskatīts arī apdraudējums vārda brīvībai.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)