Gada laikā par 11% pieaugušas skujkoku iepirkuma cenas
2013.gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2012.gadu apaļo kokmateriālu vidējās iepirkuma cenas kāpušas skujkoku sortimentiem, bet bērza apaļkoku cenas svārstījušās atkarībā no izmēra – tievākajam sortimentam cenas pazeminājušās, resnākajam sortimentam pieaugušas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija par apaļo kokmateriālu vidējām iepirkuma cenām.Šā gada pirmajā pusgadā skujkoku zāģbaļķu iepirkuma cenas, salīdzinot ar 2012.gada vidējām iepirkuma cenām, cēlušās vidēji par 11%, t.i., priedes zāģbaļķiem par 2-5 Ls/m3 un egles zāģbaļķiem par 3-7 Ls/m3.
Bērza zāģbaļķu tirgū šā gada pirmajā pusgadā bijis vērojams neliels cenu kritums 1,8 Ls/m3 robežās tievā sortimenta bērza zāģbaļķiem, toties par 2 Ls/m3 augusi cena resnajam sortimentam.
Melnalkšņa un apses zāģbaļķu segments, kas Latvijas tirgū ir pēc apjoma neliels un specifisks, ir spējis saglabāt iepirkuma cenas 2012.gada līmenī un pat nedaudz cenu paaugstināt – melnalksnim par 3 Ls/m3 un apsei par 1,6 Ls/m3.
Iepirkuma cena bērza finierklučiem, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, samazinājusies – A kategorijas finierklučiem par 2,6 Ls/m3 un B kategorijas finierklučiem par 1 Ls/m3.
Patlaban Latvijas kokapstrādes industrijā radies zināms apaļkoku deficīts. Tas skaidrojams ar lielu pieprasījumu pēc izejmateriāla, kā arī ar zāģēšanas jaudu palielināšanos. Zāģēšanas jaudas ir lielākas nekā apaļkoku resursi, kas savukārt noved pie iepirkuma cenu paaugstināšanās.
Citādāka situācija izveidojās lapkoku apaļkoksnes tirgū. Pēc iepirkuma cenu paaugstināšanās janvārī bērza papīrmalkas uzkrājumi ostās strauji palielinājās. Lai mazinātu piegādes, notika straujš iepirkuma cenu pazeminājums. Notikušais papīrmalkas cenu kritums samazināja lapkoku cirsmu izstrādi un līdz ar to radīja arī bērza zāģbaļķu iepirkuma cenu samazināšanos. Uz sarakstu