Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā par precēm norēķinās ar karti
Gandrīz puse (48%) Latvijas iedzīvotāju ikdienā par precēm un pakalpojumiem norēķinās ar karti, jo to nēsāt līdzi ir daudz parocīgāk nekā pietiekamu daudzumu skaidras naudas, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja Swedbank pārstāvis."Jau šobrīd liela daļa Latvijas iedzīvotāju izvēlas ikdienā norēķināties ar maksājumu kartēm. Tas ir ērti un vienlaikus palīdz rūpēties par savu finanšu drošību un plānošanu. Pieaugot karšu maksājumu popularitātei, arī uzņēmumi arvien aktīvāk nodrošina saviem klientiem šādu norēķinu iespēju, tādējādi veicinot arī uzņēmumu konkurētspēju. Turklāt bezskaidras naudas norēķini ir labs veids, kā uzņēmumi var samazināt skaidrās naudas īpatsvaru un padarīt ērtāku pāreju uz eiro. Savukārt iedzīvotājiem bezskaidrās naudas jeb tās naudas, kas glabājas banku kontos, nomaiņa būs visērtākā un visātrākā – bankas automātiski un bez maksas eiro ieviešanas brīdī pārvērtīs kontos esošos latus par eiro pēc oficiālā kursa," saka Swedbank Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs un valdes loceklis Ģirts Bērziņš.
Norēķinus ar karti par ērtāko maksāšanas veidu atzīst 45% iedzīvotāju, kamēr 39% uzsver, ka norēķināties ar karti ir drošāk, nekā nēsāt līdzi skaidru naudu.
Bezskaidras naudas norēķinus kā primāro maksāšanas līdzekli atzīmē vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (34%), kamēr vēl 37% respondentu norādījuši, ka vienlīdz bieži norēķinās gan ar karti, gan skaidrā naudā. Vien 5% iedzīvotāju norāda, ka maksājumus ikdienā veic tikai skaidrā naudā.
Par precēm un/vai pakalpojumiem ar karti ikdienā biežāk norēķinās rīdzinieki - 42% pret 31% citu pilsētu iedzīvotājiem un 27% laukos dzīvojošo. Rīdzinieki (46%) arī biežāk nekā citviet Latvijā dzīvojošie (37% pilsētnieku un 30% laukos dzīvojošo) uzsver, ka maksājumu kartes ir drošākā izvēle ikdienas norēķiniem.
Paradumam norēķināties ar karti ir tendence pieaugt, palielinoties respondentu ikmēneša ienākumiem – iedzīvotāji ar augstiem ikmēneša ienākumiem (virs 600 latiem mēnesī) ar karti norēķinās trīsarpus reizes vairāk nekā iedzīvotāji ar zemiem un vidēji zemiem ikmēneša ienākumiem (līdz 250 latiem mēnesī).
Uz sarakstu