Banner 980x90

Laikraksts: IKEA būvniecībai noskatīti zemesgabali Stopiņu novadā; nespēj vienoties ar novada domi par cenu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Uzņēmums "Verus Praedium", kurš uzsācis zviedru mēbeļu tirdzniecības tīkla IKEA būvniecības Latvijā kūrēšanu, noslēdzis opcijas līgumu par zemes gabalu iegādi aptuveni 20 hektāru platībā pie Stopiņu novada robežas ar Rīgu, kur plānots būvēt lielveikalu. Savukārt par cita veikala būvniecībai nepieciešamā zemesgabala iegādi uzņēmums pagaidām nespēj vienoties ar Stopiņu novada domi par cenu, trešdien vēsta "Latvijas Avīze".

Kā norāda laikraksts, opcijas līgums nozīmē to, ka darījums līdz galam vēl nav noticis, taču tas stāsies spēkā, līdzko notiks vēl cita "Verus Praedium" noskatītā zemesgabala iegāde.

"Latvijas Avīzes" raksta, ka 20 hektāru lielais īpašums atrodas Stopiņu novadā pie Biķernieku apļa, kur pāri ielai jau atrodas veikals "Rimi Biķernieku". Zemesgabals pieder luterāņu baznīcai. Mācītājs Aleksandrs Bite informējis, ka darījums vēl nav noticis, taču process virzoties. Pašlaik projekta iznākums esot atkarīgs no Stopiņu novada pašvaldības, kurai jāizlemj, vai un par kādu summu "Verus Praedium" pārdot citu zemesgabalu - 18 hektārus lielo īpašumu "Biķeri", kas uzņēmumam nepieciešams papildu ēku būvniecībai. Par šo zemesgabalu pašvaldībai ir vairākus gadus ilga tiesvedība ar nu jau maksātnespējīgo uzņēmumu "Biķerciems" par nekustamā īpašuma nodokļa parādu u.c.

Stopiņu novada attīstības un plānošanas speciāliste Linda Čakše uz jautājumu, vai IKEA būs Biķernieku apļa tuvumā, laikrakstam atbildēja, ka "rajons ir pareizais". Tomēr esot radušās problēmas starp uzņēmumu un Stopiņu novada deputātiem, kuri "Biķeru" zemi vērtējuši stipri augstāk par investoru piedāvāto 641 000 eiro. Deputāti nosaukuši citu summu - 2,5 miljonus eiro -, kurā iekļauta hipotēkas vērtība, pašvaldības zaudējumi par ilgstošo tiesvedības procesu un nesamaksātais nekustamā īpašuma nodoklis.

Tomēr uzņēmuma konsultants, nekustamo īpašumu konsultantu biroja "Colliers International Latvija" direktors Ēriks Bergmans, uzskatījis, ka šāds skaitlis neatbilst tirgus situācijai un šādas prasības gadījumā investors varētu atteikties no darījuma un meklēt citu vietu vai pat valsti, kur realizēt projektu. Vēlāk Stopiņu novada deputāti jau kļuvuši pielaidīgāki, arī uzsverot, ka augstu vērtē arī investora vēlmi uzlabot ceļu infrastruktūru.

"Verus Praedium" uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Einars Sveins Halfdanarsons norādījis, ka "Biķeru" zemesgabala iegāde ir ļoti svarīga ne tikai pašam uzņēmumam, bet arī Stopiņu pašvaldībai, jo papildu ēku izbūve uz "Biķeru" zemesgabala krietni palielinātu novada nodokļu ieņēmumus.

Kā norāda "Latvijas Avīze", par veikala būvniecību "Verus Praedium" risina sarunas ne tikai ar Stopiņu pašvaldību, bet arī ar Rīgas domi - par pievedceļu būvi. Šodien domē izskatīšot lēmuma projektu par sadarbības līguma slēgšanu ar SIA "Verus Praedium" par IKEA darbības nodrošināšanai nepieciešamajiem transporta infrastruktūras pārkārtojumiem.

"Latvijas Avīzei" ar "Verus Praedium" pārstāvjiem neizdevās sazināties, arī advokātu birojs, kas pārstāv tā intereses, pagaidām no komentāriem atturas.

Kā liecina "firmas.lv" dati, "Verus Praedium" reģistrēts pagājušā gada decembrī. Tā vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrēts uzņēmums "FE Corporation B.V.". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, bet vienīgā amatpersona - Halfdanarsons.

Kā ziņots, šogad septembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols informēja, ka IKEA pēc apmēram diviem gadiem Stopiņu novadā varētu atklāt pirmo veikalu Latvijā. "Domāju, ka [IKEA tirdzniecības centrs varētu tik atklāts] pēc diviem gadiem pie nosacījuma, ja mēs labi izdarīsim savu mājasdarbu. Mājasdarbs vēl diezgan paliels priekšā - gan ar ceļu infrastruktūru, gan plānošanu, gan projektēšanu, gan pašā sākumā ar piekrišanu, ka mēs vispār esam ar mieru zināmus izdevumus uzņemties gan uz valsts, gan pašvaldību - Rīgas domes, Stopiņu pašvaldības - pleciem," teica Ozols.

Baltijas valstīs pagaidām ir tikai viens IKEA lielveikals - 2013.gadā to atklāja Viļņā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)