Latvijas kompānija "Fragmentic" pievienojas "start-up" kapitāla fondam "500 Startups"

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Mākslīgā intelekta programmatūras izstrādātājs "Fragmentic" pievienojies "start-up" kapitāla fondam un akseleratoram "500 Startups", aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Kā ziņo aģentūra LETA, turpmākos četrus mēnešus "Fragmentic" būs daļa no "500 Startups" astoņpadsmitās "iesaukuma" programmas Sanfrancisko, Kalifornijā, ASV.

"Fragmentic" arī paziņojis par iesākuma investīcijām 200 000 ASV dolāru (180 000 eiro) apmērā no "500 Startups", "Imprimatur Capital", "Colette Ballou" un "White-Summers Caffee & James".

"Fragmentic" šogad izveidoja datu vizualizācijas rīka "Infogr.am" līdzdibinātājs Uldis Leiterts kopā ar Kristapu Berzinski un Valēriju Kočetkovu. "Fragmentic" atvieglo jaunu aplikāciju radīšanu, kā arī būtiski samazina to uzturēšanas un izstrādes izmaksas, aizvietojot vismaz trīs programmētāju darbu mēnesī, norāda autori.

"500 Startups" ir riska kapitāla fonds un "start-up" akselerators, kas iegulda uzņēmumu agrīnajā stadijā un žurnāla "Forbes" aptaujā atzīts par vienu no vadošajiem pasaulē. Uzņēmums pārvalda 200 miljonu ASV dolāru (180 miljonu eiro) investīciju portfeli un ir investējis vairāk nekā 1300 tehnoloģiju "start-up" uzņēmumos no visas pasaules. "500 Startups" portfelī ietilpst tādi uzņēmumi kā "Twilio", "Sendgrid" un "Wildfire".

Leiterts ir tehnoloģiju uzņēmējs, "start-up" uzņēmuma "Fragmentic" dibinātājs, datu vizualizācijas uzņēmuma "Infogr.am" līdzdibinātājs, kā arī konferences "Pirate Summit" valdes loceklis un tehnoloģiju festivāla "Digital Freedom Festival" dibinātājs. Savu pirmo uzņēmumu - "Inforgr.am" - Leiterts nodibināja 2012. gadā un to šobrīd izmanto 40 miljoni lietotāju mēnesī.