"Liepājas Metalurgā" veic kratīšanu
Papildināta visa ziņaValsts policija (VP) otrdien veikusi kratīšanas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" vadības dzīvesvietās un darba kabinetos.
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA apstiprināja, ka šorīt vairākās vietās Latvijā vienlaikus notiek kratīšanas saistībā ar "Liepājas metalurga" krimināllietas izmeklēšanu. Šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.
Uzņēmuma pārstāve Simona Laiveniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēc Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas jaunākā inspektora Mežavilka ierosinājuma ir veikta kratīšana "Liepājas metalurga" vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos. Laiveniece norādīja, ka no uzņēmuma vadības un akcionāru puses nekādi komentāri par šo faktu nesekos.
Kratīšana veikta kriminālprocesa gaitā, kas ierosināts pērn 21.augustā pēc mazākuma akcionāra Kirova Lipmana pilnvarotās personas Mārtiņa Krieķa iesnieguma. Lipmans aģentūrai LETA noliedza, ka kriminālprocess būtu ierosināts pēc viņa iesnieguma vai pilnvaras. Lipmans arī piebilda, ka viņa rīcībā nav nekādas plašākas informācijas par notikušo kratīšanu, jo viņš patlaban neatrodas Latvijā.
Ekonomikas policija izmeklē krimināllietu par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar "Liepājas metalurgu". Pērn policijā sākotnēji veikta pārbaude par amatpersonu iespējamo pretlikumīgo rīcību, piesavinoties naudas līdzekļus un citus uzņēmuma aktīvus.
Portāls "pietiek.com" iepriekš vēstīja, ka kriminālprocesa gaitā tikusi pārbaudīta informācija par iespējamu "Liepājas metalurga" vadības noziedzīgu rīcību ilgstošā laika posmā - jau kopš 2003.gada. Portālam zināms, ka policijas rīcībā nonākusi apjomīga pārbaudāma informācija, kas saistīta ar dažāda veida finanšu plūsmām un darījumiem, kas nav nākuši par labu pašam uzņēmumam, taču bagātinājuši "Liepājas metalurgu" kontrolējošās akcionāru grupas pārstāvjus un tiem pietuvinātas personas.
Viens no līdzekļu "izpumpēšanas" veidiem bijis nesamērīga atalgojuma noteikšana uzņēmuma vadības pārstāvjiem - fiksēts pat vairāk nekā 170 tūkstošu latu liels mēneša atalgojums. Uz to netieši norāda arī fakts, ka jau vairākus gadus "Liepājas metalurgs" savos gada pārskatos pārstājis publiskot valdes locekļu atalgojumu.
Tāpat ievērojami līdzekļi "izpumpēti", izmantojot metāllūžņu iegādes shēmu: tie Kazahstānā un Krievijā pēdējos gados pirkti nevis pa tiešo, bet kāda Lielbritānijā reģistrēta uzņēmuma vārdā, savukārt no šī uzņēmuma tos jau iegādājies "Liepājas metalurgs", taču jau par būtiski augstākām (starpība - 20 līdz 30 latu par tonnu) cenām.
Šī starpība tad arī palikusi Lielbritānijā reģistrētā uzņēmuma rīcībā, kurš pēc tam tos - saskaņā ar aptuveniem aprēķiniem līdz 3,5 miljoniem latu gadā - pārskaitījis Latvijas uzņēmuma īstajiem saimniekiem, savukārt pats "Liepājas metalurgs" šo iespējamo peļņu nav saņēmis.
Tāpat, kā liecina policijas rīcībā nonākusī informācija, dažādas finansiālās shēmas, izmantojot ārzonas kompānijas, īstenotas, arī realizējot gatavo uzņēmuma produkciju.
Aģentūra LETA ziņo, ka kopumā veiktas 14 kratīšanas, taču šobrīd aizturēto "Liepājas Metalurga" lietā nav.
Pilseta24.lv jau vēstīja, kamēr valsts kārtējo reizi uz jau tā plānā budžeta rēķina cenšas balstīt bankrotā nonākušo rūpnīcu "Liepājas metalurgs", tā īpašnieki vazā valsti aiz deguna. "Liepājas metalurgs" krāpj valsti un arī daļu savu biznesa partneru. Tāds ir secinājums pēc jaunākajiem notikumiem, kurus pētījuši TV3 raidījuma Nekā Personīga žurnālisti. Tur scenārijs turpina virzīties pa jau iepriekš Parex lietā redzētu sižeta līniju. Privāta uzņēmuma vadībā esoši miljonāri izliekas par nabagiem, tikmēr politiķi viņu vietā no valsts maciņa samaksā parādus. Sašutums par notiekošo aug augumā mūsu kaimiņos Lietuvā, bet jo īpaši Polijā, kur atrodas daudzi Metalurga biznesa partneri, svētdien, 12.maijā, ziņoja raidījums "Nekā Personīga". Uz sarakstu