Banner 980x90

LRA aicina Vējoni neizsludināt grozījumus par sociālās apdrošināšanas iemaksām no minimālās algas

Mārtiņš Bondars/ Foto: Pilseta24.lv
Mārtiņš Bondars/ Foto: Pilseta24.lv
Latvijas Reģionu apvienība (LRA) aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neizsludināt Saeimā pieņemtos likuma grozījumus, kas paredz noteikt obligātas sociālās apdrošināšanas iemaksas no pilnas valstī noteiktās minimālās algas. LRA ieskatā šie grozījumi ir pretrunā Satversmei un vērsti uz sociālo pabalsta saņēmēju skaita pieaugumu.

LRA Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars vēstulē Valsts prezidentam lūdz atdot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", norādot, ka šie grozījumi paaugstina darbaspēka nodokļu apjomu un ir vērsti uz sociālo pabalstu saņēmēju skaita pieaugumu valstī.

Kā aģentūru LETA informēja LRA frakcijas biroja vadītājs Valdis Verners, politiskās apvienības Saeimas frakcija jau savos priekšlikumos valsts budžetā aicināja atcelt paredzētās izmaiņas minētajā likumā. LRA atsaucas uz Satversmes 106.pantu, kurš nosaka, ka ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai. Tāpat LRA norāda uz Satversmes 107.pantu, kas nosaka, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nav mazāka par valsts noteikto minimumu.

"Tā ir neziņas pilna nākotne kā darba devējiem, tā arī darba ņēmējiem. Tas ir arī papildu slogs pašvaldību budžetiem. Plānotās izmaiņas visvairāk skars tieši lauku reģionus. Piemēram, tas ietekmēs mazos uzņēmumus, kur vairāki darbinieki strādā nepilnu darba laiku - viens agri no rīta ražo produktus, otrs pa dienu tos tirgo, trešais vakarā iztīra telpas. Vara nedrīkst šādi rīkoties ar savas valsts iedzīvotājiem," uzskata Bondars.

Darba devējiem nespējot samaksāt sociālo nodokli par daļu darba, kas patiesībā nemaz nav veikts, darba ņēmēji būs spiesti pamest darba tirgu un pieteikties sociālo pabalstu rindās vai arī doties peļņā uz ārvalstīm. Savukārt uzņēmēji būs spiesti pārcelt savas ražotnes un birojus uz citām valstīm, kur nepastāv šādi ierobežojumi, brīdina LRA.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, kā arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji ir norādījuši, ka darba devēji atrodas grūtas izvēles priekšā - atlaist darbiniekus vai maksāt algu aploksnēs. Darba devēji vairs nebūs ieinteresēti pieņemt darbā darbiniekus uz samazinātu slodzi specifisku darbu veikšanai, politiskā spēka pozīciju pauž tā pārstāvis Verners.

Kā ziņots, Saeima 23.novembrā noraidīja priekšlikumu atteikties no prasības, ka darba devējiem par strādājošo sociālās iemaksas būs jāveic vismaz no minimālās algas apmēra.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)