Banner 980x90

Pavļuts: brīvostas pārvaldē jau sen nepieciešamas izmaiņas

Valsts kontroles (VK) revīzijā atklātie pārkāpumi Rīgas brīvostas pārvaldē ir pietiekami nopietni, lai visas iesaistītās puses kritiski izvērtētu situāciju brīvostā un tajā samilzušās gadiem nerisinātās problēmas un attiecīgi veiktu jau sen nepieciešamās izmaiņas pārvaldē, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Pavļuts ar preses sekretāres Daigas Grūbes starpniecību biznesa portālam "Nozare.lv" atzina, ka tas nepieciešams, lai novērstu līdzekļu izsaimniekošanu un korupcijas riskus Rīgas brīvostas darbā, kā arī nodrošinātu labas pārvaldības principu ievērošanu un nostiprinātu brīvostas konkurētspēju un pozīcijas Baltijā.

Pavļuts atzīst, ka bez būtiskām pārmaiņām Rīgas brīvostas pārvaldē kopējās situācijas un brīvostas darbības uzlabojumi nav gaidāmi, tāpēc ir nepieciešama atbildīga un izlēmīga iesaistīto pušu rīcība.

Pēc Pavļuta domām, prioritāri ir jāvērtē to Rīgas brīvostas valdes locekļu un pārvaldnieka atbildība un atbilstība ieņemamajam amatam, kuru pilnvaru laikā VK ir konstatējusi līdzekļu izsaimniekošanu brīvostā, proti, par laika posmu no 2009.gada 1.janvāra līdz 2011.gada 31.decembrim. Pašreizējais EM pārstāvis Rīgas brīvostas valdē Ģirts Greiškalns šajā amatā tika iecelts 2012.gada 4.jūlijā.

Attiecībā uz Greiškalna darbu Rīgas brīvostas valdē Ekonomikas ministrija (EM) norāda, ka kopš iecelšanas amatā viņš ir cieši sadarbojies ar EM, sniedzis vairākus detalizētus ziņojumus par situāciju un nepilnībām Rīgas brīvostas pārvaldībā, kā arī nesaimnieciskas darbības riskiem.

Ziņojumus ar identificētajiem riskiem gan saistībā ar infrastruktūras projektu īstenošanu, gan nepilnībām, kuru novēršana veicinātu ostas konkurētspējas uzlabošanu un optimālu ostas maksu iekasēšanu, ekonomikas ministrs ir nosūtījis Satiksmes ministrijai (SM), pārējiem valsts pārstāvjiem Rīgas brīvostas valdē, atbildīgajiem ministriem un arī Ministru prezidentam, aicinot lemt par atbilstošu rīcību labas pārvaldības nodrošināšanai Rīgas brīvostā.

Ziņojumos sniegti arī priekšlikumi Rīgas brīvostas darba uzlabošanai, piemēram, nepieciešamība ieviest skaidras, reglamentētas lēmumu izvērtēšanas un pieņemšanas procedūras, Rīgas brīvostas slēgto līgumu saturu un izpildes kontroles mehānismu pilnveide, vienkāršot procedūras komersantu darbībai Rīgas brīvostas teritorijā. Diemžēl nekāda iesaistīto pušu rīcība šiem EM un Greiškalna priekšlikumiem, ko viņš aicinājis skatīt arī Rīgas brīvostas valdes sēdēs, nav sekojusi un aktualizētie jautājumi tikuši ignorēti.

EM uzskata, ka galvenā loma šajā procesā būtu jāuzņemas Satiksmes ministrijai (SM), ņemot vērā, ka tā ir atbildīgā un vadošā ministrija ostu jautājumos un atbilstoši Rīgas brīvostas likumam brīvostas valde var iecelt vai atbrīvot no amata ostas pārvaldnieku tikai pēc saskaņošanas ar satiksmes ministru. EM sola atsaukties SM publiski izteiktajam aicinājumam rīkot valsts pārstāvju sanāksmi, lai pārrunātu situāciju un vienotos par turpmāko rīcību.

Riga24.lv jau vēstīja, ka atbilstoši revīzijas secinājumiem Rīgas brīvostas pārvalde ar normatīvo aktu pārkāpumu neatbilstošas un nesaimnieciskas rīcības rezultātā veikusi darījumus, radījusi zaudējumus vai nepamatoti rīkojusies ar finanšu līdzekļiem, kopsummā vairāk nekā 41 miljonu latu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)