Banner 980x90

Pētījums: Baltijā vairāk nekā 80% uzņēmēju monitorē ES likumdošanu

Visās Baltijas valstīs virs 80% aptaujāto uzņēmēju atbildējuši, ka monitorē Eiropas Savienības (ES) likumdošanu, kas skar viņu nozari, liecina aģentūras "Meta Advisory" veiktā pētījuma rezultāti.

Tikai atsevišķiem izņēmumiem Igaunijas un Lietuvas uzņēmumu ir savs pārstāvis Briselē. Latvijas uzņēmumiem nav pārstāvju Briselē. Visbiežāk uzņēmumu pārstāvji norāda, ka neredz tam īsti pamatojumu, kā arī uzskata, ka viņu uzņēmums ir par mazu, lai tiktu pārstāvēts Briselē.

33% no Latvijas uzņēmējiem ir kontaktējušies ar Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā. Kā vienu no iemesliem, kāpēc uzņēmēji neveido komunikāciju ar valsts pārstāvjiem Eiropas Parlamentā, uzņēmēji min, ka tam neesot vajadzības.

Uz jautājumu "Vai jūsu uzņēmums uzticas mediju informācijai par nozares lēmumu pieņemšanu ES?" 67% Latvijas respondentu sniedza atbildi, ka uzticas mediju izplatītajai informācijai. Savukārt tikai 13% respondentu uz jautājumu "Vai jūs izmantojiet Latvijas vēstniecības Briselē sniegto informāciju?" atbildēja, ka izmanto vēstniecības sniegto informāciju.

Vietējie interneta resursi kā informācijas avoti uzziņai par ES aktualitātēm tiek izmantoti visbiežāk visās Baltijas valstīs - 44% Latvijā, 40% Igaunijā un 33% Lietuvā. 40% no Latvijas un 33% no Lietuvas respondentiem līdzas vietējiem interneta resursiem kā informācijas avotus bieži izmanto specializētos informatīvos biļetenus, kamēr 40% no Igaunijas respondentiem atklāja, ka ārzemju interneta resursus izmanto tikpat daudz kā vietējos. Starptautiskas avīzes kā informācijas avoti visās Baltijas valstīs tiek izmantotas reti.

Latvijas uzņēmēji savās atbildēs bieži min, ka politisko padomdevēju pakalpojumu un interešu lobēšanas Briselē dārdzība ir tas faktors, kas attur no šo pakalpojumu izmantošanas. Vairums Latvijas uzņēmēju izmantotu šādus pakalpojumus, ja būtu nepieciešamas konsultācijas neizprotamām ES likumdošanas izmaiņām. Savukārt Igaunijas un Lietuvas uzņēmēji izmantotu lobēšanas pakalpojumus, ja iegūtu pārliecību, ka lobijs Briselē ir efektīvs.

Aģentūra "Meta Advisory" ir publicējusi pētījuma rezultātus, kā Baltijas valstu uzņēmēji metodiski un sistemātiski aizstāv savas intereses ES institūcijās. Pētījums ilga vairākus mēnešus, iesaistot vairāk nekā 100 dažādu sektoru uzņēmumus Lietuvā un Igaunijā un 150 uzņēmumus Latvijā ar vismaz piecu miljonu eiro apgrozījumu gadā. Pētījumā tika iesaistītas arī dažas uzņēmumu asociācijas.

Aģentūra "Meta Advisory" ir vadības konsultāciju, sabiedrisko attiecību un regulējošās politikas padomnieku uzņēmums, kas ietilpst globālās regulējošās politikas padomnieku FIPRA tīklā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)