"Forum Cinemas": Pērn Latvijā skatītākā bijusi animācijas filma "Mīluļu slepenā dzīve"

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Gan skatītāju, gan kases ieņēmumu ziņā pērn Latvijas filmu topa 1.vietā bija studijas "Illumination" jaunā animācijas filma "Mīluļu slepenā dzīve", kuru noskatījušies 120 175 cilvēki, aģentūru LETA informēja "Forum Cinemas" filmu izplatīšanas nodaļā.

Pēc "Forum Cinemas" paustā, 2016.gadā animācijas žanrs Latvijā bijis iecienīts, par to liecina arī topa 2. un 3. vieta, kur ierindojušās animācijas filmas "Ledus laikmets: Lielā sadursme" un "Zootropole", attiecīgi 93 016 un 87 431 skatītājs.

2016.gadā skatītāko filmu topā ir arī divas latviešu filmas - Viestura Kairiša drāma "Melānijas hronika", kuru noskatījās 73 597 cilvēki, un Andreja Ēķa komēdija "Svingeri", kuru noskatījās 49 640 cilvēki. "Filma "Svingeri" uz ekrāniem visā Latvijā iznāca pašā gada nogalē un trīs nedēļu izrādīšanas laikā ir iekļuvusi gan skatītāko filmu, gan ienesīgāko filmu topā," atzīmēja "Forum Cinemas" pārstāvji.

Jaunums Latvijas kino izrādīšanas vēsturē ir komiksu ekranizējumu popularitāte, par kuru liecina filmu "Dedpūls", "Pašnāvnieku vienība" un "Betmens pret Supermenu: Taisnības rītausma" rezultāti. Tāpat ļoti veiksmīgs vērtējams studiju "Legendary Pictures" un "Universal Pictures" episkās piedzīvojumu fantāzijas filmas "Wacraft: Sākums" izrādīšanas rezultāts.

Lai gan pasaulē un Latvijā vairāki filmu turpinājumi pērn piedzīvoja skatītāju skaita samazināšanos, to nevar teikt par filmas "Krāpšanas ilūzija" turpinājumu un skatītāju iemīļotās varones Bridžitas Džounsas atgriešanos uz lielā ekrāna komēdijā "Bridžitas Džounsas mazulis", kas bija ļoti gaidīta un veiksmīga, jo filma ir ierindojusies gan skatītāko, gan ienesīgāko filmu topā.

Viss par: Latvijas ziņas