Rīgas Centrāltirgus pagājušajā gadā strādājis ar gandrīz 160 000 latu zaudējumiem
Rīgas pašvaldības AS "Rīgas Centrāltirgus" pagājušajā gadā strādājusi ar 159 501 lata zaudējumiem, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija.
2008.gadā uzņēmums strādāja ar 7645 latu peļņu.Centrāltirgus apgrozījums pieaudzis par 7,8% - no 4,23 miljoniem latu 2008.gadā līdz 4,56 miljoniem latu 2009.gadā.
Kā ziņots, šā gada 1.oktobrī darbu atsāka Rīgas Centrāltirgus atjaunotais sakņu paviljons.
"Šis gads Centrāltirgum ir bijis intensīvs, bet pierādījums tam, ka mēs varam, ir tas, ka, neskatoties uz lielām grūtībām un valsts likumdošanas bāzi, kas apgrūtina jebkāda veida remontdarbus valsts un pašvaldību uzņēmumos, tiek atklāts atjaunotais sakņu paviljons. Ne tādā ideālajā variantā, kā bija paredzēts, taču tas ir krietni mainījies tehniskā ziņā, nodrošinot mazāku elektroenerģijas un siltuma patēriņu," žurnālistiem sacīja "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (PLL).
Biznesa portālam "Nozare.lv" Liepiņš norādīja, ka kopējās investīcijas bijušas aptuveni 250 000-280 000 latu, kur remontdarbos ieguldīti 120 000 latu bez pievienotās vērtības nodokļa, lai gan plānotās investīcijas bija vairāk nekā 1,2 miljoni latu. "Pilnībā nomainīta sakņu paviljona grīda, vecās tirdzniecības letes uztaisītas pārvietojamas, nomainīts arī apgaismojums. Nav tikušas uztaisītas tualetes, apkures un ventilēšanas sistēmas, nav nomainīti logi un izremontēti kabineti tirgus administratīvajiem darbiniekiem," teica Liepiņš.
Liepiņš arī uzslavēja sevi - Centrāltirgus darbību varot raksturot ar vārdiem "pirms manis" un "pēc manis", līdz pagājušā gada augustam tirgus darbība bijusi diezgan neveiksmīga - "bez mārketinga, attīstības un plāna".
Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs arī stāstīja, ka pēdējā gada laikā Centrāltirgus pastiprinātu uzmanību pievērsis mārketinga aktivitātēm, stiprinot tirgus atpazīstamību un prestižu sabiedrībā. "Tirgotāju interese ir daudz lielāka - ja pirms gada teritorijas noslogotība bija 70%-75%, tad patlaban ir sasniegts 80%-90% līmenis. Tāpat palielinājusies pircēju plūsma," atzina Liepiņš, norādot, ka vidējais tirgus apmeklētājs kļuvis arī gados jaunāks.
Tāpat viņš atzina, ka ir apstiprināts plāns un vīzija, kas tirgus būs. "Tirgus ir un paliek tirgus - privilēģija ir pārtikas precēm un zemnieku produkcijai gan pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, kad tirgus tika atklāts, gan tagad. Deviņdesmito gadu sākumā mainījās tirdzniecības formas, "ienākot skārda kioskiem", bet patlaban daļa kiosku ir nojaukti, un pārējie tiks nojaukti šī gada nogalē un nākamā gada sākumā," solīja Liepiņš.
Tirgus vadītājs arī uzsvēra, ka būtisks uzdevums tirgus veiksmīgai attīstībai ir kontrabandas apkarošana, kas sākta sadarbībā ar Valsts policiju.
AS "Rīgas Centrāltirgus" ir 100% Rīgas pašvaldībai piederošs uzņēmums. Slavenie Rīgas Centrāltirgus paviljoni darbu sāka 1930.gadā, un tolaik tas bija lielākais un modernākais tirgus pasaulē. Patlaban Centrāltirgū savu produkciju tirgo ap 3000 tirgotāju, vidēji dienas laikā tirgu apmeklē aptuveni 60 000 cilvēku. Uz sarakstu