Banner 980x90

Rīgas domes budžetā neesot naudas visu invalīdu bezmaksas braukšanas nodrošināšanai

Pašvaldība ļoti labi saprot invalīdu problēmas, taču Rīgas domes budžeta iespējas šobrīd neļauj piešķirt bezmaksas braukšanas iespēju sabiedriskajā transportā visiem invalīdiem, šādu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāja Vadima Baraņņika (SC) viedokli aģentūrai LETA pauda pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Uģis Vidauskis.
"Diemžēl izskatās, ka šajā jautājumā daļa sabiedrības vadās pēc principa - ja nav man, tad nav nevienam," atzīst Baraņņiks.

Komitejas vadītājs norāda, ka, uzlabojoties finansiālajai situācijai, visticamāk, braukšanas atvieglojumu saņēmēju skaits invalīdu grupu vidū tiks palielināts. "Tomēr pieņemtais lēmums jāuzskata par ievērojamu atspaidu daļai invalīdu, un runāt par diskrimināciju šeit nav nekāda pamata," uzsver Baraņņiks.

Rīgas dome, nepiešķirot braukšanas atlaides sabiedriskajā transportā, diskriminē dažādu diagnožu trešās grupas invalīdus, ziņu aģentūrai LETA iepriekš norādīja Invalīdu tiesību aizsardzības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Neibults-Miebolts.

Viņš pauda sašutumu, ka Rīgas sabiedriskajā transportā atlaides tiek piešķirtas dažādām sociālajām grupām, pieļaujot nevienlīdzīgu kompensāciju trešās grupas invalīdiem.

Jau ziņots, ka 24.augustā Rīgas domes deputāti nolēma atļaut pilsētas sabiedriskajā transportā bez maksas braukt nestrādājošajiem Rīgas pensionāriem, kā arī trešās grupas redzes un dzirdes invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidētājiem.

Kā skaidro Invalīdu tiesību aizsardzības centra valdes priekšsēdētājs, diskriminācija tiekot pieļauta attiecībā pret trešās invaliditātes grupas cilvēkiem ar roku un kāju amputācijām, onkoloģiskām, sirds, asinsvadu, elpošanas un citām saslimšanām.

"Nekā citādi kā par diskrimināciju to nevar nosaukt. Šiem invalīdiem, kam ir dažādas amputācijas un kuri ir pilngadīgi, taču vēl nav sasnieguši pensionēšanās vecumu, nav piešķirtas nekādas atlaides," klāsta Neibults-Miebolts.

Turklāt, kā norāda Neibults-Miebolts, šādu trešās grupas invalīdu Rīgā esot salīdzinoši nedaudz - 200 līdz 300 cilvēku. "Līdz ar to neredzu šķēršļus, lai atlaides tiktu piešķirtas arī šādiem cilvēkiem ar smagām amputācijām," pārliecināts ir Neibults-Miebolts.

Neibults-Miebolts ar iesniegumu, aicinot izvērtēt iespējamo diskrimināciju, šā gada 18.augustā vērsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) un tiesībsarga Romāna Apsīša.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)