"Rīgas siltums" jauno tarifu projektu plāno iesniegt septembra vidū
Rīgas siltumapgādes uzņēmums AS "Rīgas siltums" jauno tarifu projektu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai plāno iesniegt septembra vidū, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.Pēc "Rīgas siltuma" aplēsēm, tarifu izskatīšana vidēji aizņem vismaz trīs mēnešus, tādējādi var prognozēt, ka jaunais siltuma tarifs varētu stāties spēkā decembrī.
Jau ziņots, ka uzņēmums nolēma segt no 1.jūlija dabasgāzei piemērojamo akcīzes nodokli, bet paralēli sākta jauna tarifu projekta gatavošana. Arī gatavojot jauno tarifu projektu, tiks meklēti veidi, lai, pievienojot akcīzes komponenti, tarifi pieaugtu pēc iespējas mazāk, iepriekš norādīja Rence.
"Rīgas siltums" norāda, ka tarifs nav mainīts trīs gadus. Līdz šim akcionāri visu plānoto peļņu novirzījuši uzņēmuma attīstībai, palielinot siltumenerģijas pārvades un ražošanas efektivitāti.
Akcīzes nodokļa piemērošana dabasgāzei no 1.jūlija ietekmē uzņēmuma izmaksas par 1,60 latiem par vienu megavatstundu.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas preses pārstāve Daiga Reihmane iepriekš "Nozare.lv" norādīja, ka regulators rūpīgi izskatīs visus iesniegtos tarifu projektus. "Arī tad, ja izmaiņu pamatojums ir nodokļa ieviešana, projekts tiek izvērtēts pilnībā, skrupulozi pārskatot visus tarifā iekļaujamos izmaksu posteņus," sacīja Reihmane.
No 1.jūlija Latvijā atkal sāk piemērot akcīzes nodokli dabasgāzei, kas bija atlikts no 2010.gada 1.septembra līdz 2011.gada 30.jūnijam. Tiesa, tiek piemērota zemāka likme, nekā plānots iepriekš, proti, 12 lati par 1000 kubikmetriem iepriekš noteikto 15,6 latu vietā. Vienlaikus tiek paplašināts ar akcīzes nodokli apliekamo lietotāju loks, pievienojot elektroenerģijas ražošanu un koģenerāciju.
Pašvaldības un siltumuzņēmumi kritizējuši akcīzes piemērošanu dabasgāzei pašreizējā ekonomiskajā situācijā. Latvijas Pašvaldību savienība rēķina, ka lēmums par akcīzes nodokļa piemērošanu dabasgāzei to ievērojami sadārdzinās, kas savukārt palielinās siltumenerģijas tarifus vidēji par 6% līdz 7%. Uz sarakstu