SIA "Volks" brīdina RKB par maksātnespējas pieteikumu
Minētajā iesniegumā norādīts, ka uzņēmums "Volks" kopš 2012.gada sākuma uz līguma pamata darbojās kā RKB apakšuzņēmējs, veicot tehniskās novērošanas, iekšdedzes dzinēju, kuģu palīgmehānismu, kuģu korpusu un citu armatūru remontdarbus. Visi RBK uzdotie darbi tika veikti pilnā apmērā un nodoti ar pieņemšanas - nodošanas aktiem. Pēc darbu veikšanas RKB tika izrakstīti arī rēķini, kurus uzņēmums joprojām nav apmaksājis.
Kopējā parāda summa par padarītajiem darbiem sasniedza 58 802 eiro, bet līgumsods 26269 eiro. Tomēr "Volks", ievērojot samērīguma principu pret neizpildītajām saistībām, ir ar mieru samazināt līgumsodu uz 6421 eiro, par ko uzņēmums jau ir izrakstījis rēķinu RKB. Tādējādi kopējais RKB parāds ir 65 223 eiro.
Parādu esamību pret "Volks" apliecina arī zvērinātu revidentu uzņēmums "UHY Orient N", kas uzņēmumam nosūtījusi RKB grāmatvedības bilances salīdzināšanas aktu, kurā redzamas parādsaistības 65 223 eiro apmērā. Saskaņā ar iepriekšminēto, ja RKB līdz aprīļa sākumam nenokārtos parādsaistības pret "Volks", metālapstrādes uzņēmums iesniegs maksātnespējas pieteikumu pret RKB tiesā.
Atbildot uz SIA "Volks" paustajiem pārmetumiem, AS "Rīgas kuģu būvētava" savukārt uzsver, ka ir finansiāli stabils uzņēmums, kas regulāri veic savus ikdienas maksājumus, un minēto maksājumu neveic tikai tādēļ, ka vēl tiek veiktas pārbaudes par pieprasītās samaksas atbilstību padarītajam.
Par nenomaksātiem rēķiniem sūdzas arī septiņi biedrībā "Korvet" esoši uzņēmumi, kuriem "Rīgas kuģu būvētava" (RKB) palikusi parādā vairāk nekā 462 tūkstošus eiro un atsakās tos samaksāt, tādēļ biedrība vērsusies ar iesniegumu Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).
Iesniegumā FKTK minēts, ka uz šā gada marta sākumu RKB, neveicot sniegto pakalpojumu apmaksu, ir izveidojušās lielas parādsaistības pret bijušajiem apakšuzņēmējiem, kuri darbojas kuģu būvēšanas nozarē. Pašlaik biedrības uzņēmumu kopējais prasījums saskaņā ar piestādītajiem rēķiniem sasniedzis 462 603 eiro.
Biedrība norāda, ka visi izveidojušos parādu atgūšanas mēģinājumi ir noveduši pie RKB valdes priekšsēdētāja Vasilija Meļņika un uzņēmuma pārstāvju - zvērinātu advokātu biroja "VARUL" - draudiem ar prasības pieteikumu iesniegšanu pret nenodrošinātajiem kreditoriem un draudu vēstuļu izsūtīšanu par kriminālprocesu ierosināšanu, nepatiesi apgalvojot, ka tieši darbu izpildītāji ar saviem izpildītajiem darbiem, sniegtajiem pakalpojumiem ir nodarījuši zaudējumus RKB un uzņēmums nevienam neko nav parādā. Šie RKB apgalvojumi gan šķiet absurdi, jo starp pusēm tika noslēgti līgumi par pasūtījumu izpildi, parakstīti darbu pieņemšanas un nodošanas akti, ko parakstīja RKB paraksttiesīgās personas, kā arī daži darījumi tika daļēji apmaksāti.
Sakarā ar RKB parādiem, uzņēmumi šīs neapmaksātās summas nevar izmantot jauna aprīkojuma un tehnikas iegādei, remontdarbiem, kā arī uzņēmumu sagatavošanai jaunai darba sezonai, atzīmēts biedrības iesniegumā FKTK.
"Korvet" iesniegumā uzsver, ka visa augstākminētā informācija tiek iesniegta FKTK, lai komisija pievērstu uzmanību visām tām darbībām, ko šobrīd veic RKB, un lai kuģu būvniekam tiktu izskaidrotas sekas, kas iestāsies gan pašam uzņēmumam, gan tā apakšuzņēmējiem, ja minētās darbības netiks pārtrauktas.
Taču AS "Rīgas kuģu būvētava" nostāja ir nemainīga, atkārtoti atgādinot parādu pieprasītājiem, ka samaksu veiks tikai pēc audita pabeigšanas.
"Tikai audita rezultāti apliecinās, vai SIA "Volks" un citu apakšuzņēmēju prasības ir pamatotas, vai darbi patiešām ir izpildīti, paveikti kvalitatīvi un termiņā, proti - vai SIA "Volks" un citi apakšuzņēmēji godprātīgi izpildījuši līguma nosacījumus. Pārbaudes notiek arī par biedrības "Korvet" biedriem, kas ir bijušie AS "Rīgas kuģu būvētava" apakšuzņēmēji," informē AS "Rīgas kuģu būvētava" pārstāvji, norādot, ka plašāku informāciju sniegs tikai pēc audita pabeigšanas.
Akciju sabiedrībai "Rīgas kuģu būvētava" (RKB) ir pretenzijas pret atsevišķiem apakšuzņēmumiem, tajā skaitā pret SIA "Volks", tādēļ, lai pārliecinātos, vai aizdomām par iespējamām ilgstošām nelikumībām ir pamats, patlaban RKB tiek veikts neatkarīgs, ļoti apjomīgs ārējais audits. Atkarībā no audita rezultātiem tiks pieņemts lēmums par turpmāko rīcību. Tāpat RKB jau ir vērsusies Ekonomikas policijā.
"Diemžēl pretējā puse, kas tieši vai netieši saistīta ar RKB bijušajām amatpersonām, ir izvēlējusies taktiku prettiesiski izmantot maksātnespējas procesa regulējumu, lai panāktu, iespējams, nelikumīgu savu rēķinu apmaksu bez atbilstošas faktisko apstākļu pārbaudes. Iespējams, šādā veidā tiek mēģināts izdarīt spiedienu uz RKB valdi un padomi, lai panāktu, ka tiek izbeigts audits un atsauktas tiesībsargājošajās iestādēs iesniegtās prasības," norāda AS "Rīgas kuģu būvētava" valde.
Uz sarakstu