Banner 980x90

Tā dēvētajiem pašvaldību mediju aizlieguma grozījumiem kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu atbalsta 1.jūniju

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vairākums šodien atbalstīja to, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš grozījumiem, kas neļaus pašvaldībām dibināt konkrētus masu informācijas līdzekļus, būtu 1.jūnijs.

Gala lēmums par priekšlikumu iesniegšanas termiņu būs jānosaka Saeimai.

Komisijas sēdē par 1.jūniju kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu balsoja deputāti Augusts Brigmanis (ZZS), Valters Dambe (ZZS), Dzintars Zaķis (V), Boriss Cilevičs (S) un Igors Zujevs (S).

Pret šo rosinājumu balsoja deputāti Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), Lolita Čigāne (V) un Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Kā ziņots, iepriekš 31.janvāra sēdē komisijai neizdevās šajā jautājumā rast vienprātību.

LETA jau vēstīja, ka komisijas vairākums iepriekš atbalstīja priekšlikumu, kas paredz likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijas nedibina un neizdod kā masu informācijas līdzekļus periodiskos izdevumus un interneta vietnes. Tas gan neliegs pašvaldībām izplatīt informāciju par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem.

Diskusija par atbilstošu regulējumu pašvaldību informatīvajiem izdevumiem komisijā raisīja viedokļu sadursmi.

Atbalstītais deputātu Ritvara Jansona (VL-TB/LNNK), Čigānes, Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) un Viļņa Ķirša (V) priekšlikums arī paredz noteikt, ka valsts un pašvaldības institūciju sabiedrības informēšanas pienākumu un kārtību nosaka citi normatīvie akti.

Parlamentārieši uzsver, ka priekšlikumu mērķis nav vēršanās pret valsts vai pašvaldību pienākumu īstenot sabiedrības informēšanas aktivitātes. Šī priekšlikuma mērķis ir sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, valsts pārvaldes publisko tiesību sistēmā nodalot īstenotās sabiedrisko attiecību un informēšanas aktivitātes no mediju darbības.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)