Banner 980x90

Uzņēmēji no Ziemassvētku vecīša vēlas saņemt mazākus nodokļus un vairāk maksātspējīgu klientu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Dāvanā no Ziemassvētku vecīša uzņēmēji visvairāk vēlētos valdību, kas samazinātu nodokļus, kā arī vairāk maksātspējīgu klientu, liecina bankas "Citadele" veiktā uzņēmēju aptauja.

Uzņēmējiem tikai vaicāts, kādu dāvanu savam uzņēmumam tie šogad vēlētos saņemt no Ziemassvētku vecīša. Uzņēmēji varēja sniegt vairākas atbildes.

Visvairāk jeb 71% aptaujāto norādīja, ka vēlētos dāvanā valdību, kas samazinātu nodokļus. 68% aptaujāto vēlētos vairāk maksātspējīgu klientu. Savukārt 37% dāvanu maisā gribētu ieraudzīt jaunas un labas biznesa idejas. 22% vēlas čaklākus un talantīgākus darbiniekus, tikpat arī gribētu dāvanā saņemt mazāku konkurenci savā nozarē.

Bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš atzīst, ka Latvijas uzņēmēju vēlmes ir piepildāmas, vien palielinot aktivitāti eksportā. Prognozes liecina, ka 2017.gadā ekonomikas izaugsme varētu sasniegt 3,5%, ko primāri veicinās straujāka Eiropas Savienības fondu apguve un līdz ar to arī lielāka aktivitāte būvniecībā. Papildu tam ir uzlabojusies situācija kreditēšanā, tādēļ nākamajos divos gados, visticamāk, būs redzama arī lielāka aktivitāte vietējā tirgū un straujāks patēriņa pieaugums. Vienlaikus gan kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā turpina samazināties, tādēļ noieta paplašināšanai joprojām galvenais instruments ir eksports, kuru prasmīgi pielietojot, ienākumi ieplūdīs arī iekšējā tirgū. Tas savukārt kāpinās Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju, skaidro bankas ekonomists.

Jautāti par uzņēmēju izaicinājumiem jaunajā 2017.gadā, 70% uzņēmēju nosauc jaunu klientu piesaistīšanu un jaunu noieta tirgu apgūšanu. Savukārt 53% uzņēmēju jaunā gada galvenais uzdevums ir izdzīvot un saglabāt uzņēmumu. Jaunu produktu vai pakalpojumu izstrādāšana un ieviešana ir nākamā gada galvenais izaicinājums 42% uzņēmēju. Šādas prioritātes uzņēmēji nosaukuši arī iepriekšējo gadu nogalēs veiktajos bankas "Citadele" pētījumos.

Pētījumā aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji. Aptauju un datu apkopojumu nodrošina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Pētījumā savu viedokli pauduši ražotāji, tirgotāji, būvnieki un pakalpojumu sniedzēji no visiem Latvijas reģioniem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)