Zīmola "Laima" zefīru un marmelādes ražotnes pilnveidošanā investē 1,5 miljonus eiro

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" investē 1,5 miljonus eiro zīmola "Laima" zefīru un marmelādes ražotnes pilnveidošanā, informē uzņēmuma pārstāve Lineta Mikša.

Kā ziņo aģentūra LETA, līdz ar to uzņēmums noslēdz pērn sākto investīciju programmu ražotņu telpu un darba apstākļu uzlabošanai, kā arī ražošanas procesa pilnveidošanai.

Investīciju plāns paredzēja ražošanas ēkās Artilērijas ielā veikt atjaunošanas un paplašināšanas darbus, kā arī tehnisko un sadzīves zonu izveidošana, lai garantētu ērtus un modernus darba apstākļus darbiniekiem. Tāpat ražotnē ir pilnveidots gatavās produkcijas un izejvielu plūsmas process, kā arī veikti uzlabojumi sanitārajos punktos, lai atbilstu augstākajiem pārtikas drošības standartiem.

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" valdes priekšsēdētājs Eriks Smits-Hansens uzsver, ka ieguldījumi ražotnes pilnveidē un zefīru ražotnes pārcelšana uzņēmumam ir sniegusi iespēju divas reizes palielināt zefīru ražošanas jaudu, līdz ar to arī kāpināt kapacitāti.

Noslēdzot vērienīgo investīciju programmu, zefīru un marmelādes līnija ir pārcelta no Sporta ielas ražotnes uz vēsturiskajām zīmola "Staburadze" ēkām Artilērijas ielā, kur šobrīd tiek izgatavoti "Staburadzes" konditorejas izstrādājumi, "Selgas" cepumi un vafeles, bet tagad arī "Laimas" zefīri un marmelāde.

Jau vēstīts, ka norvēģu kompānija "Orkla" 2014.gada augustā iegādājās koncernu "NP Foods", savukārt oktobrī pieņēma lēmumu apvienot SIA "NP Foods", AS "Laima", AS "Staburadze" un AS "Latfood" vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir "Orkla Confectionery and Snacks Latvija", bet SIA "Spilva" un AS "Gutta" apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA "Orkla Foods Latvija".

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem pērn "Orkla Foods Latvija" apgrozījums veidoja 24,39 miljonus eiro, bet peļņa - 1,61 miljonu eiro salīdzinājumā ar attiecīgi 21,58 miljoniem un 1,39 miljoniem 2014.gadā. Kopumā uzņēmuma investīciju summa pagājušajā gadā bija 1,56 miljoni eiro, no kā 0,74 miljoni eiro bija Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējums.