Banner 980x90

Latvijas reģionos būs aplūkojama Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde "Pazudis arhīvā"

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Daugavpilī, Alūksnē, Rīgā, Kuldīgā un Madonā šī gada izskaņā un nākamgad būs aplūkojama Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) veidotā izstāde "Pazudis arhīvā", ko papildinās izglītības programma "Lielā lupa".

Kā aģentūru LETA informēja LLMC pārstāve Santa Mičule, izstāde "Pazudis arhīvā" veidota, balstoties uz LLMC datu bāzes un arhīva materiāliem, kas ir plašākā informācijas krātuve par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem.

Kā stāsta Mičule, caur LLMC  laikmetīgās mākslas arhīva platformu izstāde pievērsīsies atmiņas, identitātes, kolektīvās un individuālās vēstures jautājumiem. Izstādē aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu mākslinieki, kuri iepazīstinās ar virkni radošu pieeju, kas caur variētām arhīvu un arhivēšanas praksēm laikmetīgajā mākslā aktualizē daudzas šodienas realitātei nozīmīgas tēmas. Izstādes laikā tiks rīkots arī starptautisks simpozijs, kas tematiski aplūkos arhīva un tā potenciālu kultūras un zināšanu uzkrāšanas un nodošanas procesā. Simpozija dalībnieki tematiskajam lokam piedāvās atšķirīgus skatījumus caur savu vēsturisko un estētisko pieredzi.

Izstādē piedalīsies Jānis Borgs un Laura Feldberga, Līga Lindenbauma un Kristaps Grundšteins, Aiga Dzalbe un Kristaps Epners, Ieva Epnere, Baiba Legzdiņa, Haralds Matulis un Ieva Saulīte. Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece Andra Silapētere. Izstādes darbos mākslinieku un kuratoru tandēmi pievērsušies arhīva kā nozīmīga kultūras krājuma potenciālam, apskatot to kā daudzpusīgu informācijas nesēju, kas veido un pārformulē attiecības ar vēsturi, kā arī iesaista skatītāju kā aktīvu arhīva un mākslas darba lietotāju.

Savukārt izglītības programma "Lielā lupa" veidota, izmantojot LLMC arhīvā atrodamās liecības par Latvijas laikmetīgās mākslas norisēm. Tās mērķis ir interesantā veidā iepazīstināt skatītājus gan ar laikmetīgās mākslas valodu, gan ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi. Ar digitālu un analogu spēļu palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja labāk iepazīt konkrētus māksliniekus, mākslas darbus, aktuālās norises Latvijas laikmetīgajā mākslā, kā arī veidot jaunus mākslas darbus.

Izglītības programma adresēta plašai auditorijai - gan bērniem, kas vēl tikai apgūst mākslas pamatus, gan visa vecuma pieaugušajiem. Idejas autore un projekta vadītāja ir mākslas zinātniece Linda Veinberga. Izglītības programmu papildinās Annas Veilandes-Kustikovas lekcija un video programma "Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā".

13.oktobrī plkst.15 Daugavpilī notiks seminārs skolotājiem, informējot par izglītības programmas "Lielā lupa" piedāvātajām iespējām, bet Veilandes-Kustikovas lekcija un video programma "Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā" - Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks 14.novembrī plkst.13.

Savukārt izstāde "Pazudis arhīvā" Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta 14.oktobrī plkst.16. Tā Daugavpilī būs skatāma līdz 15.novembrim.

Alūksnes muzejā izstāde būs skatāma no 25.novembra līdz 10.janvārim, Rīgas mākslas telpā - no 4.februāra līdz 27.martam, Kuldīgas mākslas namā - no 31.marta līdz 13.aprīlim, bet Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā - no 23.aprīļa līdz 29.maijam.

LLMC ceļojošo izstāžu cikls Latvijas reģionu kultūras centros ir daļa no projekta "Arhīvu dažādās formas. Laikmetīgas mākslas arhīvs. Izpēte, izstāde un simpozijs". Projekts veidots, Latvijas Laikmetīgās mākslas centram ar "Living Art Museum" (NYLO) Reikjavīkā, Islandē.

Projektu veido trīs galvenās aktivitātes - ceļojoša izstāde "Pazudis arhīvā" Latvijas reģionu kultūras centros, starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde "Pazudis arhīvā" Rīgas mākslas telpā un starptautisks simpozijs Rīgā, Rīgas mākslas telpā.

Projekts "Arhīvu dažādās formas. Laikmetīgas mākslas arhīvs. Izpēte, izstāde un simpozijs" tiek īstenots laikā no 2015.gada 20.augusta līdz 2016.gada 30.aprīlim.

Projekta kopējās izmaksas ir 69 042 eiro. Tas tiek īstenots, izmantojot 62 117 eiro piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību, valsts līdzfinansējumu 9318 eiro apmērā un biedrības "Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs" līdzfinansējumu 6925 eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)