Banner 980x90

Ceļš uz veselīga pašvērtējuma izkopšanu kopā ar psihologu

Pašvērtējums ir emocionālās labklājības stūrakmens un spēlē ārkārtīgi lielu lomu mūsu dzīves veidošanā. Tas definē mūsu vispārējo vērtības izjūtu un ietekmē to, kā mēs uztveram un mijiedarbojamies ar pasauli. Sākot no attiecībām līdz pat karjeras pakāpieniem, pašvērtējums veido pamatu, uz kura mēs veidojam savu dzīvi. Tomēr ceļš uz veselīga pašvērtējuma izkopšanu var būt sarežģīts, un to ietekmē neskaitāmi faktori, tostarp sabiedrības spiediens, mediju attēlojums, vecāku audzināšana un personīgā pieredze.

Pašvērtējuma noteicošie faktori

Sabiedrības standarti un cerības bieži vien būtiski ietekmē mūsu uztveri par sevi. Sākot ar skaistuma ideāliem, ko iemūžina plašsaziņas līdzekļi un sociālie tīkli, līdz sabiedrības normām, kas nosaka panākumus un sasniegumus, cilvēki bieži internalizē šos ārējos vēstījumus, attiecīgi veidojot savu pašvērtējumu. Turklāt vecāku sniegtā audzināšana var dziļi ietekmēt pašvērtējuma attīstību. Pozitīvs apstiprinājums, atbalsts un iedrošinājums var veicināt spēcīgu pašvērtējuma sajūtu, savukārt kritika vai nolaidība var to pamatīgi iedragāt.

Zema pašvērtējuma sekas

Zems pašvērtējums var izpausties dažādos kaitīgos veidos, neļaujot cilvēkam sasniegt visu savu potenciālu. Tas var izraisīt šaubas par sevi, bailes no neveiksmes un nevēlēšanos tiekties pēc sapņiem un mērķiem. Tie, kuriem ir zems pašvērtējums, mēdz upurēt savas vajadzības un vēlmes, lai iegūtu apstiprinājumu no citiem. Turklāt viņiem var būt grūti izveidot un uzturēt veselīgas attiecības, jo sajūta, ka viņi nav vērtīgi, var sabotēt intimitāti un saikni ar citiem cilvēkiem.

Pašcieņas veidošanas nozīme

Apzinoties pašvērtējuma dziļo ietekmi uz katru mūsu dzīves aspektu, ir obligāti jāstrādā, lai to attīstītu un celtu. Pašvērtējuma veidošana veicina izturību, dodot cilvēkiem iespēju pārliecinoši un optimistiski pārvarēt dzīves izaicinājumus. Tas ļauj novilkt veselīgas robežas, īstenot savas kaislības un veicināt jēgpilnas saistības, kuru pamatā ir autentiskums un savstarpēja cieņa. Galu galā veselīgs pašvērtējums katalizē personīgo izaugsmi un piepildījumu.

Pašvērtējuma izaicinājums

Lai ikviens, kurš vēlas iegultīt laiku un resursus, spētu aptvert savu vērtību, es ar prieku paziņoju par pašvērtējuma izaicinājuma uzsākšanu. Šis pārveidojošais ceļojums ir izstrādāts, lai nodrošinātu dalībniekus ar instrumentiem un stratēģijām, kas palīdzēs veidot pozitīvu paštēlu un atbrīvos izaicinājuma dalībnieku potenciālu.

Izaicinājuma laikā dalībnieki uzsāks virkni pārraudzītu un pārbaudītu vingrinājumu, kuru mērķis ir izaicināt negatīvos uzskatus, praktizēt sevis mīlestību un veicināt līdzjūtību pret sevi. No afirmācijām un pateicības praksēm līdz robežu novilkšanas un mērķu noteikšanas aktivitātēm. Katrs izaicinājuma solis dod cilvēkiem iespēju pieņemt savu unikalitāti un svinēt savu vērtību.

Apņemoties doties šajā sevis izzināšanas un izaugsmes ceļojumā, dalībnieki paaugstinās savu pašvērtējumu un piedzīvos dziļas pārmaiņas tajā, kā viņi parādās pasaulē. Kopā mēs radīsim pozitīvismu un spēku, iedvesmojot arī citus doties ceļā uz sevis mīlestību un piepildījumu. Vairāk informācijas par izaicinājumu atradīsi mājaslapā www.daubergasprakse.lv.

 

Noslēgumā jāsaka, ka pašvērtējuma veidošana ir ļoti personiska un dziļi pārveidojoša. Atzīstot ietekmi, kas veido mūsu uztveri par sevi, un aktīvi ieguldot mūsu pašvērtējumā, mēs varam atraisīt spēku un radīt dzīvi, kas piepildīta ar pārliecību, mērķi un prieku. Pievienojies pirmajā solī – ceļā uz gaišāku, spēcīgāku nākotni, izmantojot pašvērtējuma izaicinājumu. Kopā mēs varam mainīt esošo domāšanu un aptvert neierobežotās iespējas, ko sniedz veselīga pašvērtējuma izjūta.

 

Vairāk informācijas:

Sertificēta psiholoģe Natālija Dauberga
Tālr. +371 26 552 986
E-pasts: dauberga@gmail.com
www.daubergasprakse.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)