Dārza mēbeles atpūtai vasarnīcā – kā izvēlēties piemērotākās?

Ieejot dārzā, pirmais, kam ciemiņi pievērš uzmanību, ir dārza mēbeles. Īpaši tad, ja teritorija sadalīta pa zonām: darba, atpūtas, ugunskura vieta. Dārza mēbeles var izgatavot arī pats, varbūt ir palikuši dēļu atgriezumi vai paletes. Tomēr ne katram saimniekam ir pa spēkam izgatavot mēbeles. Dažreiz vienkāršāk ir nopirkt vajadzīgo, bet izbrīvēto laiku veltīt atpūtai kopā ar ģimeni, sportiskām aktivitātēm vai citiem hobijiem.

Kādas dārza mēbeles iegādāties?
Vispirms izlemiet, kādas dārza mēbeles nepieciešamas un kas iederēsies konkrēti jūsu dārzā.

  • Grilēšanas zonā būs nepieciešams galds ar krēsliem.
  • Atpūtas zonā iederēsies krēsli, šūpuļkrēsls, šūpuļtīkls, sauļošanās gulta.
  • Slēgtās vai atklātās terasēs var novietot dīvānu, galdu, krēslus, nelielu galdiņu. Izvēlei arī gatavi mēbeļu komplekti dārzam.
  • Lapenē var iztikt ar dārza solu un galdu.

Atpūtas stūrīti var izveidot arī kādā jums īpaši mīļā dārza nostūrī. Ejot uz šādu vietu, var paķert līdzi pludmales paklājiņu vai spilvenu. 

Kas jāievēro, pērkot dārza mēbeles?
Lai iegādātās dārza mēbeles kalpotu ilgi un labi, jādod priekšroka izturīgam, ērti kopjamam un vieglam materiālam. Protams, tām arī jāatbilst jūsu vēlmēm un gaumei. 

Ja vasarnīcā neesat bieži ciemiņi, tad varat iegādāties saliekamos krēslus. Tie ir lēti, tos var ātri salikt un novākt, uzglabājot neaizņem daudz vietas. Taču, bieži lietojot, tie var ātri salūzt. Ikdienas lietošanai labāk iegādāties klasiskos krēslus, tie būs izturīgāki.

Izvēloties sauļošanās gultu, ņemiet vērā svaru. Šoreiz ne gultas, bet savu. Bērnu saliekamās gultas izturēs vien 60 kg smagu gulētāju, bet pieaugušo gultas – 200–280 kg, atkarībā no materiāla.

Dārza mēbeļu aksesuāri
Interneta veikalos var iegādāties ne tikai dārza mēbeles, bet arī to aksesuārus – matračus, spilvenus, spilvenu komplektus paletēm, pārsegus mēbelēm, moskītu tīklus šūpolēm, jumtus āra šūpolēm.

Spilvenus un matračus var nolikt gan uz krēsliem, gan sauļošanās gultām, kā arī uz šūpolēm un šūpuļtīkliem. Parasti tajos ir sintētiskais pildījums. Taču prasmīgas saimnieces var nomainīt pildījumu, ievietojot dabiskus materiālus – aitas vilnu, zosu dūnas, smalku sienu, salmus vai papardes. Guļot uz zosu dūnām, cilvēks nesvīst, bet paparžu pildījums palīdz mazināt muguras kaites.

Ne mazāk svarīga manta vasarnīcā vai pludmalē ir saulessargs.

Saulessargi vasarnīcā
Vai zinājāt, ka 4. maijā pasaulē atzīmē saliekamā lietussarga dzimšanas dienu? 1715. gadā Parīzē tika izgudrots pirmais saliekamais lietussargs. Un tas bija domāts nevis aizsardzībai no lietus, bet gan no saules karstajiem stariem.

Mūsdienās saulessargs vasarnīcā vai pludmalē ir ierasta lieta. Pārsvarā pircēji izvēlas vidēja izmēra saulessargus. Tie ir izturīgi ikdienas lietošanā. Parasti tos izgatavo no auduma ar poliestera pārklājumu. Tas garantē, ka saulessargs izturēs krasas temperatūras maiņas un dedzinošo saules staru ietekmi.

Dārza saulessargu diametrs var būt no 1,5 m līdz pat trim metriem. Saulessargu modeļu konstrukcijas var būt standarta, teleskopiskās vai konsolveidīgās. 

Saulessargu lietošanas noteikumi
Lai arī saulessargi ir izturīgi, tāpat kā visām citām mantām, arī tiem nepieciešama kaut minimāla kopšana. Saulessarga auduma materiālu dažas reizes sezonā jānoslauka no putekļiem. Jākopj arī pārējās konstrukcijas detaļas. Ja saulessargs ir samircis, pirms salikšanas tas ir jāizžāvē. Stiprā vējā un ilgstošas prombūtnes laikā saulessargs jāsaliek un jānovieto šķūnītī.

Ja vēlaties iekārtot savu vasarnīcas vai piemājas teritoriju, lai tā būtu ērta un patīkama, daudz labu risinājumu atradīsi internetā. Dārza mēbeles var iegādāties 220.lv. Piedāvājumu var apskatīt šeit. Izvēlei arī daudz citu lielisku preču, kas palīdzēs pilnvērtīgi izbaudīt gada siltākos mēnešus. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu