Gints Gabrāns turpina MVT Vasaras mājas izstāžu sēriju

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Projekta #Blumbergs. Bezgalība trešā izstāde vēstīs par mākslu kā mutāciju, kas veido izmaiņas kultūrā. Ar virsrakstu "Ēdiens: 2050" nākamā Vasaras mājas izstāde turpina mākslinieka Ginta Gabrāna darbu sēriju "Food" un balansē uz sociāla farsa robežas.

Kā pilsētas informācijas portālam Riga24.lv pastāstīja fonda "Mākslai Vajag Telpu" valdes locekle Katrīna Leiškalne,risinot utopiskās cilvēka ķermeņa attīstības vīziju, darba naratīvs vēstī par pasaules pārapdzīvotību un pārtikas patēriņa problemātiku.

Pēc izstādes kuratores Ingas Šteimanes vārdiem, saikne starp Blumbergu un Gabrānu veidojas scenogrāfiskā aspektā – šī joma ir abu mākslinieku vienojošs elements, savukārt darbs "Ēdiens: 2050" skatītāju uzrunā tieši atraktivitātes un teatrāluma aspektā. Pats mākslinieks skaidro, ka plašākā skatījumā darbs ir par dzīvi un nāvi - par enerģijas nonākšanu uz planētas un nāves klātesamību visa dzīvā kontekstā.

Izstādes "Ēdiens: 2050" atklāšana notiks 14.jūlijā plkst.18.00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/ 38. Savukārt 21.jūlijā, plkst.18.00 ikviens interesents ir aicināts tikties ar mākslinieku autorvakara laikā.

Projekta kuratores Ingas Šteimanes komentārs un intervija ar mākslinieku Gintu Gabrānu: https://www.youtube.com/watch?v=on3zjP6VJ_g

Līdz 10.jūlijam MVT Vasaras mājā apskatāma talantīgā fotogrāfa Anša Starka personālizstāde "Pāri." Tajā aplūkojami mākslinieka Ilmāra Blumberga portreti, kas savā ziņā skatāmi "kā allaž atvērtie, elektrizētie un režisētie Blumberga personības pieminekļi". Izņemot vienu, līdz šim tie nav bijuši publicēti. Mākslinieka autorvakars norisināsies 7.jūlijā plkst.18.00.

Tāpat, katru sestdienu no plkst.11.00 līdz plkst.14.00 Vasaras mājā bērni ir aicināti piedalīties izdevniecības "Liels un mazs" BIKIBUKA radošajās darbnīcas kopā ar mākslinieci Ūnu Laukmani. Tajās bērni izstāžu sērijas piedāvāto žanru un tehniku iespējas tālāk risinās mazu dzejas bilžu grāmatiņu formātā, iepazīstot gan mākslinieka Ilmāra Blumberga mākslas darbus, gan Vasaras mājas projekta #Blumbergs. Bezgalība autoru izstādes un mākslinieku dažādos rokrakstus.