"Hili Properties" pabeidzis tirdzniecības centra "Dole" iegādi

Tirdzniecības nams "Dole".
Tirdzniecības nams "Dole".

Rīga, 3.janv., LETA. Maltā bāzētais nekustamo īpašumu investīciju uzņēmums "Hili Properties" pabeidzis tirdzniecības centra "Dole" iegādi Rīgā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

"Hili Properties" stratēģiskajā portfelī ietilpst īpašumi Maltā, Baltijas valstīs un Rumānijā, un tie aptver specializētas biznesa ēkas, luksusa mazumtirdzniecības kompleksus un nekustamos īpašumus, kuros izvietoti "McDonald’s" restorāni.

Jau ziņots, ka par "Dole" īpašnieka, apsaimniekotāja un attīstītāja SIA "Tirdzniecības centrs "Dole" vienīgo īpašnieku kļuvusi ar ātrās ēdināšanas restorānu "McDonald's" pārvaldītāju saistīta kompānija SIA "Premier Estates LTD", kura ir "Hili Properties" māsasuzņēmums. "Premier Estates LTD" radniecīgā sabiedrība ir SIA "Premier Restaurants Latvia", kas Latvijā pārvalda "McDonald's" tīklu, sacīts uzņēmuma 2017.gada pārskatā. Vienlaikus kā "Tirdzniecības centra "Dole" patiesā labuma guvējs uzrādīts Maltas pilsonis Karmelo Hili, kurš ir "Premier Restaurants Latvia" valdes priekšsēdētājs.

Trīs stāvus augstajai tirdzniecības centra "Dole" ēkai ir 8000 kvadrātmetru liela nomas platība, un tajā šobrīd atrodas vairāk nekā 60 nomnieki. Šobrīd ir iznomāti 95% tirdzniecības centra platības, un starp nomniekiem ir lielveikalu tīkls "Rimi", "Olimpic Casino", ātrās ēdināšanas restorāns "Hesburger", kā arī skaistumkopšanas un saimniecības preču veikals "Drogas".

Tirdzniecības centrs "Dole" ir jaunākais papildinājums "Hili Properties" starptautiskajam komerciālo nekustamo īpašumu portfelim, kas ietver nekustamos īpašumus Baltijas valstīs, Rumānijā un Maltā. "Hili Properties" portfelis šobrīd sasniedz 125 miljonus eiro. Uzņēmuma pēdējais nozīmīgais iegādes darījums Baltijā tika īstenots 2015.gadā, kad "Hili Properties" iegādājās deviņus mazumtirdzniecības kompleksus Rīgā un tās apkārtnē.

"Hili Properties" ietilpst Maltā bāzētā uzņēmumu grupā "Hili Ventures". "Hili Properties" portfelī ietilpst specializētas biznesa ēkas, biroja telpas komerciālos rajonos un nekustamie īpašumi, kuros izvietoti ātrās ēdināšanas restorāni.

"Tirdzniecības centra "Dole" iegāde ir daļa no mūsu plāna paplašināt portfeli strauji augošās pilsētās Baltijā un visā Eiropā, un tam ir stratēģiska nozīme. Šim īpašumam ir liels potenciāls, un mums ir izstrādāts investīciju plāns, lai palielinātu īpašuma kvalitāti un tādējādi piesaistītu jaunus nomniekus. Mūsu prioritāte, protams, ir saglabāt attiecības ar esošajiem nomniekiem, un mēs esam vienojušies, ka pašreizējais tirdzniecības centra pārvaldītājs "Linstow Centre Management" turpinās sadarboties ar tirdzniecības centra mazumtirgotājiem," norādīja "Hili Properties" izpilddirektore Sandra Mūrniece.

"Hili Properties" ir Maltā bāzētās grupas "Hili Ventures" struktūrvienība un atbild par nekustamo īpašumu pārvaldību. "Hili Ventures" ir noslēgusi partnerattiecības ar "McDonald’s" un "Apple" nodarbojas ar loģistiku, inženierzinātni, tehnoloģiju izstrādi un nekustamo īpašumu pārvaldību, izmantojot sešas struktūrvienības. "Hili Ventures" strādā 9000 darbinieki, un uzņēmums ir pārstāvēts deviņās valstīs. "Hili Ventures" ir partneris tādiem globāliem zīmoliem kā "Allison", "Cisco", "CMA CGM", "Konecranes", "IBM", "Lenovo", "Microsoft", "NCR", "Terberg", "Tranter", "Diebold Nixdorf" un citiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Hili Properties" 2017.gadā strādāja ar 3,36 miljonu eiro tīro peļņu, kas ir par 76,3% lielāka nekā 2016.gadā, bet uzņēmuma apgrozījums bija 6,337 miljoni eiro un tas ir palielinājies par 31%, salīdzinot ar 2016.gadu