Izsludināta pieteikšanās Rīgas centra labiekārtošanas projekta konkursam

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Izsludināta projektu pieteikšana "ABLV Charitable Foundation" grantu programmā "Jaunā Rīga", kurā iespējams iegūt 80% līdzfinansējumu galvaspilsētas centra labiekārtošanas projektam, aģentūru LETA informēja "ABLV Charitable Foundation" projektu vadītāja Inese Rītele.

Idejas Rīgas centra labiekārtošanas projektiem biedrības un iestādes var iesniegt līdz šī gada 30.jūnijam.

"ABLV Charitable Foundation" valdes priekšsēdētāja Zanda Zilgalve pauž, ka programmas "Jaunā Rīga" laikā katru gadu Rīgas pilsētvidi papildina jauns objekts. Pērn tika atjaunota strūklaka Kronvalda parkā, savukārt šogad Vecrīgā pie Rīgas Doma par 50 000 eiro plānots izveidot rotaļu labirintu - spēļu laukumu bērniem.

Atbilstoši fonda grantu konkursa nolikumam, uz finansējumu var pretendēt projekti, kuru mērķis ir sabiedriski nozīmīgu objektu atjaunošana un attīstīšana, jaunu kultūras objektu radīšana, kā arī kvartāla, pagalma, ielas posma, vai laukuma labiekārtošana.

"ABLV Charitable Foundation" programmā "Jaunā Rīga" dzīvokļu īpašnieku biedrības un dzīvokļu īpašnieku kooperatīvu sabiedrības, kā arī valsts un pašvaldības iestādes reizi gadā var iesniegt idejas Rīgas centra vides uzlabošanai. Programmas "Jaunā Rīga" atbalsta jomas "Pilsētvide" mērķis ir sekmēt vides labiekārtošanu, sabiedrībai nozīmīgu būvprojektu veidošanu un tiem pieguļošo teritoriju ierīkošanu, veicinot estētiskas un drošas vides attīstību. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai, radot jaunu, tiek saglabāts esošais kultūras mantojums. Turklāt idejām ir jāatbilst Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai līdz 2030.gadam un Rīgas attīstības programmai 2014.-2020 gadam.

"ABLV Charitable Foundation" 2006.gadā nodibināja "ABLV Bank" akcionāri Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, lai sekmētu uzņēmēju atbildību par sabiedrību un vidi. Fonds darbojas kā galvenais "ABLV Bank" partneris labdarības jomā, atbalstot radošus cilvēkus un izcilas organizācijas, lai veidotu saliedētu, pārtikušu un drošu sabiedrību. Kopš fonda dibināšanas tā uzmanības centrā ir laikmetīgā māksla, bērnu un jauniešu labklājība, izglītība un pilsoniskā sabiedrība. Fonds ir līdzdibinātājs topošajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam, kas durvis vērs 2021.gadā. Fonda desmitgades labdarības akcijā pērn saziedots vairāk nekā viens miljons eiro un no tā 810 995 eiro piesaistīti programmai "Jaunā Rīga" galvaspilsētas centra labiekārtošanas un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveides atbalstam. Kopumā aizvadītajos gados fonds ir atbalstījis 300 projektu, piešķirot tiem līdzfinansējumu vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.