Banner 980x90

Kas ir akmens vate, un vai tas ir labs izolācijas materiāls?

Akmens vate, saukta arī par bazalta vati, ir viens no universālākajiem un visplašāk izmantotākajiem izolācijas materiāliem, kam piemīt vairākas unikālas īpašības, kas ļauj izmantot to dažādās ēkas konstrukcijās. Kāpēc tā ir tik populāra? Mūsdienās ražotā akmens vate ir videi draudzīgs un uzticams materiāls ar plašu lietojumu: to izmanto gan fasāžu, gan jumtu un starpstāvu griestu un iekšējo starpsienu siltuma un skaņas izolācijai. Taču akmens vate pārsteidz arī ar citām vērtīgām priekšrocībām, ko apskatīsim šajā rakstā.

Kāds ir akmens vates noslēpums?
Nereti akmens vate ir izvēle Nr. 1, ja nepieciešams siltināt dažādas dzīvojamo ēku un būvju konstrukcijas. Kāpēc? Tās noslēpums ir gaiss, kas atrodas nekustīgā stāvoklī starp cieši savītām šķiedrām materiāla iekšpusē, nodrošinot izcilas siltumizolācijas īpašības. Akmens vate tiek izgatavota no iežiem, un dabiskā formā tas ir ciets materiāls. Lai tas iegūtu “vates” struktūru, materiāls tiek kausēts un sadalīts šķiedrās, pievienojot dažādas saistvielas, lai akmens vate iegūtu vajadzīgo konsistenci un formu.

Akmens vates vērtīgākās īpašības

  • Ugunsdrošība un uzticamība – akmens vate nedeg, turklāt tā spēj arī apturēt karstumu, kas nāk no uguns, tādā veidā pasargājot iekšējās ēkas konstrukcijas.
  • Gaisa caurlaidība – ļauj sienām “elpot”, neradot pelējuma risku. Pateicoties “gaisīgajai” struktūrai, akmens vate izlaiž cauri ūdens tvaikus.
  • Skaņas izolācija – vates šķiedras padara šo materiālu par labu skaņas izolatoru. Piemēram, siltinot fasādi ar vati, tiek vienlaicīgi atrisinātas divas problēmas – mājā parādās ne tikai siltums, bet arī klusums.
  • Viegls materiāla svars, kas ļauj to ērti transportēt remontdarbu laikā.
  • Izturība pret temperatūras svārstībām – neatkarīgi no laika apstākļiem, akmens vate nepaplašinās un nesamazinās, saglabājot savu formu un īpašības.
  • Vienkārša materiāla montāža.

 

Akmens vate – kur izmantot un kādu ražotāju izvēlēties?
Akmens vate ir plaši izplatīts materiāls, ko izmanto visdažādāko veidu ēku izolācijai. Ļoti bieži to izmanto fasādes izolācijai, jo tā siltumizolācijas īpašības palīdz novērst siltuma zudumus ziemā un uzturēt vēsumu vasarā. Akmens vati bieži izmanto arī grīdu izolācijai, kā arī iekštelpu starpsienu izolācijai, jo šis materiāls nodrošina papildu skaņas izolāciju. Bieži bazalta vate tiek izmantota arī plakano vai slīpo jumtu siltināšanā kombinācijā ar citiem jumta darbu materiāliem.

Viens no lielākajiem un pazīstamākajiem akmens vates ražotājiem ir Technonicol, kas piedāvā vairāku veidu nedegošas hidrofobizētas skaņas un siltumizolācijas plāksnes no akmens vates. Technonicol produktu klāstā ir vairākas sērijas, un ikviens, kuram nepieciešami materiāli jumta darbiem, spēs atrast savam darbu veidam piemērotāko risinājumu.

Technonicol produkcijas apskats

TECHNOLITE – siltumizolācijas un skaņas izolācijas materiāls, kas vislabāk piemērots mansardiem, bēniņiem, karkasa starpsienām – vietām, kur siltumizolācija netiek pakļauta ārējām slodzēm. To izmanto arī kā pirmo siltumizolācijas slāni ventilējamās fasādes siltināšanas sistēmās, ja tiek izmantota divslāņu siltumizolācija.

TECHNOVENT – akmens vates plāksnes, kas ir piemērotas būvju skaņu un siltumizolācijas slāņa ierīkošanai ventilējamās fasādes siltināšanas sistēmās.

TECHNOFACADE – ugunsdrošas, siltumu un skaņas izolējošas akmens vates plāksnes, kas paredzētas izmantošanai sienu ārējās siltināšanas sistēmās ar plānkārtas apmetumu.

TECHNOROOF V – plāksnes lēzeno savietoto jumtu siltumizolācijai, kas paredzētas pielietošanai vienslāņa un vairākslāņu siltumizolācijas sistēmās. Šis materiāls tiek izmantots arī kā virsējais slodzi sadalošais slānis, ko liek pirms polimēr-modificēta bitumena membrānu vai polimēro membrānu jumta seguma montāžas.

TECHNOROOF N – plāksnes no akmens vates ar ventilācijas kanāliem, kuras tiek izmantotas kā vēdināmu lēzenu savietoto jumtu apakšējais siltumizolācijas slānis, kuru lieto kombinācijā ar virsējo slodzi sadalošo siltumizolācijas slāni.

Technonicol ražotie materiāli jumta, fasāžu, starpsienu siltināšanai nodrošinās rezultātu, kas būs sajūtams uzreiz. Izvēlieties Technonicol izdevīgo bazalta vati savas mājas siltināšanai!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)