Kučinskis: Turpmāk deputātiem vajadzētu vienoties par robežām, iesniedzot priekšlikumus budžetam

Māris Kučinskis/ Foto: Edijs Pālens/LETA
Māris Kučinskis/ Foto: Edijs Pālens/LETA

Turpmāk Saeimas deputātiem tomēr vajadzētu vienoties par kādām robežām, iesniedzot savus priekšlikumus valsts budžeta projektam, trešdien, 23.novembrī, telefonintervijā Latvijas Radio pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Runājot par tā dēvētajām "deputātu kvotām", premjers atzina, ka ir, protams, daudz labu lietu, ko deputāti pamanījuši un nākamā gada budžeta projektā vēlas uzlabot, bet tai pašā laikā "nedrīkst aizēnot budžeta galvenos jautājumus un galvenās prioritātes".

Kučinskim esot mazliet žēl, ka daudzi mazi priekšlikumi, kas pēdējās nedēļas laikā tikuši izdiskutēti publiskajā telpā, ir aizēnojuši vairākas citas labas lietas, kas iestrādātas budžeta projektā. Vienlaikus Ministru prezidents atzina, ka Saeima tomēr ir valdības stiprinātāja, kas arī var pieņemt savus lēmumus un pēc pašu ieskatiem uzlabot likumprojektus.

Kučinskis ir pārliecināts, ka šodien Saeimā likums par nākamā gada valsts budžetu tiks pieņemts un nekādu pārsteigumu nebūs. "Esmu pārliecināts, ka atbalsts no koalīcijas puses budžetam būs," pauda valdības vadītājs. Viņš sacīja, ka politiķiem ir izdevies vienoties "faktiski par visu, kas bija iecerēts".

Pēc valdības vadītāja teiktā, nākamā gada budžetā ievērojamas summas ir paredzētas attīstības pasākumiem tādās nozarēs kā izglītība, veselības aizsardzība un demogrāfiskie jautājumi.

Kā ziņots, Saeima šodien lems par 2017.gada valsts budžeta apstiprināšanu, trīs gadu budžeta plānu, kā arī 57 ar budžetu saistītajiem likumprojektiem.

Valdošo koalīcijas partiju pārstāvji vakar tikušies, lai apspriestu nākamā gada budžeta jautājumus, un šiem politiskajiem spēkiem nav iebildumu pret budžetā iekļautajām normām, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars. Pēc šīs tikšanās radusies pārliecība, ka Saeimas sēdē 2017.gada budžets tiks atbalstīts, skaidroja Vaivars.

Arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) prognozēja, ka šodien vairākuma atbalsts nākamā gada budžetam būs. Politiķis pieļāva, ka Saeimas sēdē varētu būt diskusijas par tiem jautājumiem, kas bija plašāk apspriesti arī komisijas sēdē, piemēram, tā dēvētājiem lojalitātes grozījumiem, obligātās iepirkuma komponentes diferencēšu vai citiem likumprojektiem, par kuriem bija pretrunīgi viedokļi.

Nākamā gada valsts budžeta plānotie ieņēmumi ir 8,06 miljardi eiro, savukārt izdevumi - 8,36 miljardi eiro.

Viss par: Latvijas ziņas