Neiroloģija
Gadījumos, kad saimniekiem rodas bažas, ka viņa dzīvniekam ir novērojami neiroloģiskas dabas traucējumi (parasti uztveres un koordinācijas traucējumi), Dzīvnieku veselības centra (DVC) mediķu komanda Jums var piedāvāt kvalitatīvas un mūsdienīgas izmeklēšanas metodes, lai precīzi izvērtētu Jūsu mīluļa veselības stāvokli, noteiktu problēmas cēloni un ieteiktu Jums visefektīvākos ārstniecības risinājumus.
Mūsu komandas veterinārārsti Aigars Briņkis un Miervaldis Kļaviņš šajā veterinārmedicīnas jomā strādā 10 gadu, savas zināšanas apgūstot Somijā, Eiropā bordēta veterinārā neirologa DECVN, DVM Sigitas Cizinauskas un DVM, neirologa Jāņa Jesereviča vadībā. Pieredze gūta arī Čehijā, Prāgas klīnikā. DVC ir veiksmīga sadarbība ar veterinārārstu Aleksandru Ozolu attēldiagnostikas jomās, kā, piemēram, Magnētiskās rezonanses (MRI) attēlu interpretācijas jomā.
Jāteic, ka ne vienmēr kustību koordinācijas traucējumi ir neiroloģiskas izcelsmes – piemēram, vidusauss iekaisums, hipotirioze, parazitozes, virozes u.c. Tāpēc diferenciāl-diagnostikas nolūkos ir nepieciešami dažādi papildus laboratoriskie izmeklējumi (asins hematoloģija, asins bioķīmiskie rādītāji, cerebrospinālā šķīduma izmeklējumi u.c.) Precīza un pilnīga neiroloģiskā izmeklēšana ir neiedomājama bez attēldiagnostikas, piemēram, rentgenmiologrāfikie, MRI un ultraskaņas izmeklējumiem. Attēldiagnostika palīdz veterinārārstam veidot priekšstatu par makroskopiskām pārmaiņām dzīvnieka perifērajā un centrālajā nervu sistēmā.
DVC komanda ir ļoti pieredzējusi tādu neiroloģisku slimību ārstēšanā un diagnostikā kā epilepsija, meningīts, starpskriemeļu disku trūces, galvas un muguras smadzeņu traumas u.c.
Jāatzīst, ka daudzas neiroloģiskas slimības ir grūti ārstējamas, pat neārstējamas, bet, ieguldot pūles un pacietību, neiroloģisko slimību gaitu var ierobežot un daļēji kontrolēt, tādējādi paildzinot un uzlabojot Jūsu mīluļa dzīves kvalitāti.
Biežāk sastopamās neiroloģiskās saslimšanas:
- epilepsija ir viena no biežākajām neiroloģiskajām saslimšanām. 95% saslimšanas gadījumos ar epilepsiju to ir iespējams kontrolēt, laikus vēršoties pie veterinārārsta, regulāri lietojot medikamentus, tādējādi maksimāli samazinot epileptisko lēkmju skaitu.
- starpskriemeļu disku trūce – ir viens no biežākajiem parēžu un paralīžu iemesliem, kas Jūsu mīlulim rada lielas sāpes un diskomfortu. Starpskriemeļu disku trūces diagnostikai nepieciešama ir ne tikai fiziska dzīvnieka izmeklēšana, bet arī attēldiagnostika lokalizācijas precīzai noskaidrošanai. Lokalizācijas precīza diagnostika ļauj pieņemt tālākus lēmumus par Jūsu mīluļa turpmāko ārstēšanu, piemēram, viegla starpskriemeļu diska kompresija uz muguras smadzenēm ļauj uzsākt ārstēšanu ar tradicionālām metodēm (medikamentozi, ūdens terapija, fizioterapija u.c.), smagākos gadījumos ir jāveic ķirurģiskas manipulācijas, tādējādi spiediens uz muguras smadzenēm tiek noņemts, mehāniski izņemot bojāto starpskriemeļu disku. Dr. M. Kļaviņš un A. Briņķis jau iepriekš ir veikuši vairāk nekā 100 šāda veida operāciju ar augstiem rezultātiem.
- vestibulārās slimības – tipiskākās pazīmes ir šādas: koordinācijas traucējumi (galvas noliekšanās uz kādu no pusēm, riņķveida kustības, ēstgribas zudums, vemšana u.c.). Liela daļa no vestibulārajām slimībā ir sekmīgi ārstējamas, un Jūsu mīlulis ir spējīgs atgriezties iepriekšējā dzīves kvalitātē.
- pēkšņs nespēks – to var radīt daudzi nosacījumi, bet biežākie ir sirds un neiroloģiskie simptomi. Šādos gadījumos ir svarīga ātra un operatīva rīcība no Jūsu puses, dzīvnieku nogādājot klīnikā tālākai izmeklēšanai.
Uz sarakstu
Plašāka informācija – SIA "Dzīvnieku veselības centrs", tālrunis 67500494,