Banner 980x90

Populārākie mīti par ūdeni

Šobrīd izplatīt dažādus mītus ir vieglāk nekā jebkad, jo sociālajā vidē bieži vien neviens nepārbauda publicētā satura pareizību un pārpublicē informāciju, pat ja tie ir klaji meli un muļķības. Arī ūdens nav izņēmums – par ūdeni ir vairāki mīti, kas vēl aizvien klejo sabiedrībā, un daudzi domā, ka šie apgalvojumi ir patiesi, piemēram, ūdeni nedrīkst dzert treniņu laikā vai arī pirms un pēc ēšanas.

Daži baidās dzert ūdeni no krāna, jo tas noteikti ir pilns ar dažādiem piemaisījumiem un ķīmiskām vielām, citi savukārt baidās krāna ūdeni liet kafijas automāta, tā vietā ik dienu staigājot uz veikalu un pērkot ūdeni plastmasas pudelēs, lai būtu droši, ka kafijas aparāts kalpos ilgi un bez tehniskām ķibelēm. Vēl kāds uzskata, ka minerālūdens ir daudz veselīgāks par krāna ūdeni. Visi iepriekšminētie apgalvojumi ir mīti un nav patiesība, bet kādēļ vēl aizvien tik daudzi cilvēki tam tic? 

Kas veselīgāks – ūdens no krāna vai plastmasas pudelē? 

Uz jautājumu, kurš no abiem ūdens veidiem ir veselīgāks, var skatīties no vairākām perspektīvām. Pirmkārt, Latvijā krāna ūdens ir pilnīgi drošs, regulāri tiek pārbaudīts un atbilst visiem veselības standartiem. Ja ūdenim ir kāda garša vai smaka, piemēram, dzelžainums, to var viegli atrisināt ar ūdens filtra palīdzību. Krāna ūdens ir ne tikai drošs, bet arī videi draudzīgāks, jo tā patēriņš neprasa plastmasas iepakojumu, kas bieži vien netiek pienācīgi pārstrādāts. No otras puses, ūdens plastmasas pudelēs var saturēt mikroplastmasas daļiņas, kas nonāk cilvēka organismā, jo pudeles tiek ilgi glabātas un reaģē ar ūdeni. Kolumbijas Universitātes pētnieki ir atklājuši, ka viens litrs pudelē pildīta ūdens var saturēt apmēram 240 000 mikroplastmasas fragmentu. Mikroplastmasa kļūst par lielu problēmu, jo tā uzkrājas ne tikai vidē, bet arī mūsu pārtikas ķēdē, radot iespējamu kaitējumu mūsu veselībai. Tāpēc, ņemot vērā abus iepriekš minētos aspektus, krāna ūdens ir ne tikai videi draudzīgāka, bet arī veselīgāka izvēle. Un, ja jūs tomēr satraucaties par sava kafijas aparāta tehnisko stāvokli, arī šeit jums palīdzēs ūdens filtrs, kas mīkstinās ūdeni un padarīs to drošu izmantošanai jebkurā kafijas aparātā. 

 

Dzert vai nedzert ūdeni maltītes laikā?

Mīts, ka ūdens dzeršana maltītes laikā var traucēt gremošanas sistēmai, ir izplatīts, taču nav pamatots ar zinātniskiem pierādījumiem, tomēr ir svarīgi atcerēties nepārspīlēt ar ūdens daudzumu. Attiecībā uz ūdens dzeršanu pirms vai pēc ēšanas – arī tas neietekmē gremošanas procesus negatīvi. Arī mīts par ūdens dzeršanu treniņu laikā nav patiess – treniņa laikā organisms zaudē šķidrumu caur sviedriem, tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri dzert ūdeni, lai uzturētu pareizu hidratācijas līmeni un izvairītos no dehidratācijas. Dzerot ūdeni pirms, pēc un pat treniņa laikā, uzlabojas fiziskā izturība un vispārējā pašsajūta. 

Ūdens ir dzīvības avots un ūdens dzeršana nevar būt neveselīga, tādēļ aicinām jūs nesatraukties par to, vai ūdens dzeršana var kaut kādā veidā būt kaitīga jūsu organismam. Un atcerieties – būsim ilgtspējīgi un domāsim par visas sabiedrības veselību, dodot priekšroku krāna ūdenim, nevis ūdenim plastmasas pudelēs! 

Junkors Filtri palīdzēs jums iegūt savās mājās gardu un veselīgu ūdeni ik dienu! Uzziniet vairāk mūsu mājaslapā! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)