"Dimdiņu" kāpostu audzētājam pērn apgrozījuma un peļņas kāpums

Foto: www.dimdini.lv
Foto: www.dimdini.lv

Gulbenes novada Lizuma pagasta lauksaimniecības uzņēmums 'Dimdiņi agro" pagājušajā gadā strādāja ar 945 173 eiro apgrozījumu, kas ir 25% pieaugums salīdzinājumā ar 759 877 eiro iepriekšējā gadā, liecina 'Firmas.lv" dati.

Uzņēmuma peļņa pieaugusi par 14% - no 124 643 eiro 2014.gadā līdz 142 500 eiro pērn.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pērnā peļņa tiks novirzīta uzņēmuma attīstībai. Pērn uzņēmums turpināja sadarbību ar nozares kooperatīviem, dārzeņu produkciju realizējot kooperatīvam "Mūsmāju dārzeņi", bet graudus - Vidzemes agroekonomiskai kooperatīvai sabiedrībai.

Pagājušajā gadā "Dimdiņi" ieguvuši augstāko starptautisko BRC jeb "Global Standard for Food Safty" kvalitātes standartu, kas ļauj uzņēmumam startēt eksporta tirgos.

"Dimdiņi" ir ģimenes uzņēmums un viens no lielākajiem dārzeņu audzēšanas un pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas specializējies kāpostu audzēšanā kopš 1992.gada. Uzņēmuma siltumnīcā sezonā izaudzē ap 3,5 miljonus stādiņu, savukārt 150 hektāru platībā tiek audzētas 20 kāpostu šķirnes - galviņkāposti, ķīnas kāposti un ziedkāposti.

Sezonā ievāc ap 10 000 000 kilogramu kāpostu, visa gada garumā tos pārstrādājot svaigi skābētos, sutinātos un dažādos kāpostu salātos, kas tiek tirgoti ar zīmolu "Dimdiņi". Uzņēmums klientiem piedāvā vairāk nekā 40 produkcijas veidus, tostarp arī dažādus salātus - bietes majonēzē, tvaicētas bietes, ziedkāpostu salātus, korejas salātus, vārītas pupiņas un zirņus. Uzņēmums produkciju realizē ar kooperatīva "Mūsmāju dārzeņi" starpniecību.

Uzņēmums reģistrēts 2008.gadā, tā pamatkapitāls ir 2840 eiro, nodarbināto skaits - 18.

60% "Dimdiņu" kapitāldaļu pieder Sintijai Audzišai, bet pa 20% daļu katram - Rinaldam Audzišam un Ivetai Stalidzānei.

Viss par: Latvijas ziņas