Banner 980x90

Remonts mājoklī: ko ņemt vērā?

Lai iecerētais remonts mājoklī neradītu nepatīkamus pārsteigumus un krietni neievilktos,  sākumā ir jāizvērtē vairāki faktori un noteikti jāizveido plāns. 

Remonta apmēri un veids 

Vispirms jāsaprot – tiks remontēts viss mājoklis vai tikai daļa? Tāpat jāizvērtē, vai vajadzīgs kapitālais vai kosmētiskais remonts? 

Kapitālais remonts nozīmē ievērojamas pārmaiņas, piemēram, logu, durvju un komunikāciju maiņu. Atkarībā no plānotajiem darbiem var būt nepieciešama arī būvatļauja. 

Kosmētiskais remonts neprasa tik lielus laika un citu resursu ieguldījumus. Tas var ietvert, piemēram, tapešu un grīdas seguma maiņu. 

Interjers 

Jāpadomā arī par interjeru. Iespējams, jau zināt, kādu vēlaties redzēt savu mājokli. Ja tomēr šaubāties, varat piesaistīt interjera dizaineri vai meklēt iedvesmu interneta resursos. Iecerētie dizaina risinājumi noteiks to, kāda veida būvmateriāli un piederumi būs nepieciešami. 

Speciālistu piesaiste

Laikus jāpadomā arī par to, vai būs vajadzīga speciālistu palīdzība. Ja lielāko daļu darbu plānojat veikt pašu spēkiem, tik un tā var būt vajadzīga profesionāļa, piemēram, elektriķa vai santehniķa, palīdzība. Šie darbi jāplāno savlaicīgi, lai nekavētu remonta gaitu. 

Budžets

Ne mazāk svarīgs faktors ir arī remontam atvēlētais budžets. Lai saprastu, ar kādām izmaksām jārēķinās, ir jāveic izpēte. Būvmateriāli internetā pieejami plašā izvēlē, tādēļ vajadzīgo būvmateriālu cena būs nosakāma salīdzinoši vienkārši. Tomēr der atcerēties, ka remonta tāmē ieteicams ierakstīt vidējo cenu, nevis zemāko. Tāpat jārēķinās arī ar neparedzētiem tēriņiem – tiem ieteicams atvēlēt 10–15% no plānotās budžeta summas. 

Izvēloties materiālus, uzmanība jāpievērš ne vien izmaksām, bet arī kvalitātei, jo bieži vien, ieguldot nedaudz vairāk, rezultāts būs ilgtspējīgāks. 

Profesionāli būvmateriāli – Baumit.lv 

Aktuāli profesionāli būvmateriāli? Ieskatieties https://baumit.lv!

Baumit ir viens no populārākajiem Eiropas būvmateriālu zīmoliem. Plašajā klāstā jūs atradīsiet apmetumus, krāsas un špakteles, kā arī visu citu mājokļa remontam vajadzīgo. Pieejami arī Baumit risinājumi fasādēm un ēku renovācijai. 

Baumit būvmateriāli nopērkami pie tirdzniecības partneriem visā Latvijā. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu