Sadzīves tehnika ērtākai ikdienai – kā izvēlēties un lieki nepārmaksāt?

Sadzīves tehnika veido vienu no lielākajiem mājokļa ieguldījumiem, tomēr tagad, kad patērētājiem pieejamas neskaitāmas izvēles iespējas, piemērotākās tehnikas izvēle var būt sarežģīts uzdevums. Izvēli vēl vairāk apgrūtina tas, ka jāņem vērā daudz un dažādi faktori, sākot ar funkcionalitāti un dizainu un beidzot ar pieejamo budžetu.

 

Kā izvēlēties un lieki nepārmaksāt? Esam apkopojuši galvenās sadzīves tehnikas ierīces, bez kurām mūsu ikdiena nav iedomājama, un faktorus, kas jāapdomā, pirms pieņem galīgo lēmumu!

Ledusskapis
Izvēloties ledusskapi, ir svarīgi novērtēt, vai tas atbilst tavam un tavas ģimenes dzīvesveidam. Apdomā – kādi ir tavi ēdiena gatavošanas paradumi, ko un cik daudz tu mēdz uzglabāt ledusskapī?  

Lielākām ģimenēm noteikti nepieciešams lielākas ietilpības un vairāku nodalījumu ledusskapis, kas spēj pārtiku uzglabāt ilgāk. Tādos gadījumos var būt piemērots ledusskapis ar divām durvīm, divkāršu saldēšanu. 

Mazākām ģimenēm lieliski piemērots mazāks ledusskapis ar vienām durvīm un klasiskiem nodalījumiem. Tādos gadījumos var būt piemērots arī neliels iebūvējamais ledusskapis, kas ir gan funkcionāls, gan estētisks.

Neatkarīgi no visa tu noteikti vēlies iegādāties energoefektīvu un ilgtspējīgu ierīci, tādēļ dod priekšroku nerūsējošā tērauda ierīcēm, kas atrodas pēc iespējas augstākā energoefektivitātes klasē. Tāpat apdomā, vai tev nepieciešams tikai ledusskapis vai ledusskapis ar saldētavu.

Plīts un cepeškrāsns
Tikpat svarīgas ierīces ir plīts un cepeškrāsns, tādēļ apdomā – cik bieži un ko tu mēdz gatavot, vai esi vienkāršs ikdienas gatavotājs vai tomēr profesionāls pavārs? 

Vienkāršiem ikdienas gatavotājiem lieliski piemērotas klasiskas ierīces, kā, piemēram, četru riņķu gāzes plīts, savukārt profesionāliem pavāriem noteikti svarīgi, lai plīts un cepeškrāsns aprīkota ar vairākām funkcijām. Viens no svarīgākajiem rādītājiem šajā gadījumā ir  konvekcija, kas rada lielāku enerģijas patēriņu, tomēr nodrošina vienmērīgu karstuma sadali un pagatavo ēdienu ātrāk. 

Tāpat jāapdomā, vai iegādāties indukcijas, gāzes vai elektrisko plīti – profesionāli pavāri dod priekšroku indukcijas un arī gāzes krāsnīm, kas nodrošina ātru sakaršanu un precīzu temperatūru.

Veļas mašīna
Mēs nevaram izvairīties no netīrās veļas, taču varam izvēlēties piemērotu veļas mašīnu, kas atvieglos veļas kopšanas procesu. Izvēloties veļas mašīnu, apdomā – cik daudz cilvēku ir tavā saimniecībā, cik bieži, cik daudz un kādu veļu mēdz mazgāt? Ja ģimene ir neliela, līdz 3 cilvēkiem, tev var būt piemērota gan veļas mašīna ar ielādi no augšas, gan veļas mašīna ar frontālo ielādi ar ietilpību līdz 8 kg. Ja ģimene ir lielāka, tev noteikti nepieciešama veļas mašīna ar frontālo ielādi ar ietilpību, sākot no 8 kg un vairāk. Ja ģimene ir liela un veļas dienas mēdz pamatīgi nogurdināt, iespējams, vēlies apsvērt arī tādu iespēju kā veļas mašīna ar žāvētāju. 

Tāpat ņem vērā, ka dažādiem veļas mašīnas modeļiem iespējams iestatīt dažādus veļas mazgāšanas režīmus. Ja saimniecībā ir daudz cilvēku, iespējams, noderēs ierīce ar ātrās mazgāšanas režīmu, savukārt, ja, piemēram, tev ir speciāla darba forma vai ģimenē ir zīdainis, iespējams, noderēs ierīce ar saudzīgās mazgāšanas režīmu. Šajā gadījumā viss atkarīgs no tavas situācijas!

Putekļu sūcējs
Neatkarīgi no tā, cik liela ir tava ģimene, tu noteikti vēlies dzīvot tīrā un kārtīgā vidē. Izvēloties putekļu sūcēju, apdomā – cik liela ir mājokļa platība, vai mājoklī ir vietas, kurām ir sarežģīti piekļūt, vai tavā ģimenē ir bērni un/vai mājdzīvnieki. 

Ja mājoklis ir neliels, vienkāršs un nav ne bērnu, ne mājdzīvnieku, tev var būt piemērots klasisks putekļu sūcējs ar maisiņiem vai putekļu sūcējs ar konteineri. Savukārt, ja mājoklis ir plašs, ar vairākiem šķēršļiem (trepes, gaitenis u.c.), kā arī ir bērni vai mājdzīvnieki, tev noteikti jāizvēlas ierīce, kas veic gan sauso, gan mitro uzkopšanu, kā arī dara to ātrāk. Tādā gadījumā piemērots būs bezvadu putekļu sūcējs. 

Arvien iecienītāka patērētāju izvēle ir putekļu sūcēji-roboti, kas nepieprasa manuālu lietotāja iesaisti – jaunākos robotus iespējams savienot ar wi-fi un pēc tam arī ar viedtālruni, attālināti nosakot tīrīšanas režīmu, laiku un vietu. Daži roboti pat spēj noskenēt mājokli un noteikt zonas, kurām netuvoties, piemēram, trepes. 

Iegādājies sadzīves tehniku pie uzticama pārdevēja – izvēlies Elkor.lv! Ienāc, apskati dažādas sadzīves tehnikas ierīces un izlem, kura no tā ir piemērotākā tavām vēlmēm un vajadzībām. Veiksmīgu iepirkšanos!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu