Smaržas – kā izvēlēties un kur iegādāties?

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Mūsdienās teju visu var pasūtīt internetveikalā, apmaksāt, izmantojot internetbanku, un sagaidīt, lai gādīgs kurjers preces pienestu pie durvīm. Brīnišķīgi, vai ne? Bet ko darīt ar tādām lietām, kurām nepietiek ar aprakstu? Vai var saprast, kāds būs smaržu aromāts, vien izlasot aprakstu pie internetveikalā ievietotās bildītes? Kādi ir smaržu pasūtīšanas plusi un mīnusi? Un kā izvēlēties labākās smaržas? Par visu pēc kārtas – tālāk.

Kā izvēlēties smaržas?
Jāatceras, ka smaržas ir luksusa prece – kaut kas, ar ko sevi (vai kādu īpašu cilvēku) palutināt. Attiecīgi pret tām arī jāizturas, tāpēc ir vērts ieguldīt nedaudz laika un enerģijas, lai atrastu labākās smaržas. Tā kā tā tomēr ir luksusa prece, ir vērts papūlēties vēl nedaudz un pameklēt arī izdevīgāko cenu, jo viena un tā paša zīmola aromātus var atrast dažādās tirdzniecības vietās. Kā izvēlēties īsto aromātu?


Parametri, kas jāņem vērā, izvēloties smaržas
Smaržu stiprums. Tas gan ir atkarīgs nevis no ožas īpatnībām, bet gan no tā, kādos apstākļos iecerēts šīs smaržas lietot – ikdienai vai svētkiem.
     • Ikdienas smaržas – neuzkrītošas, maigas, vieglas. Šādu smaržu aromātam jābūt pavisam nemanāmam un sajūtamam vien tad, kad paej garām. Arī strādājot klientu apkalpošanā aromātam ir jābūt vieglam un maksimāli neuzbāzīgam. Smaržas ar marķējumu Eau de toilette būs vispiemērotākās (kā arī cenas ziņā draudzīgākās, kas ir svarīgi, ja produkts tiek lietots katru dienu).
     • Svētku smaržas – dodoties ciemos, uz kādu saviesīgu pasākumu vai teātri, vari izvēlēties nedaudz spēcīgākas smaržas – tās būs noturīgākās, līdz ar to nebūs atkārtoti jāiesmaržinās pēc katra izrādes cēliena. Kā arī – svinīgos pasākumos ir pieļaujams lietot nedaudz spēcīgākus, pilnīgākus aromātus. Eau de parfum šādām situācijām būs īstā izvēle.

♦ Gaume. Kaut arī nav tādas vienīgās pareizās smaržu gaumes, ir vērts paturēt prātā dažas nianses. 
Neizvēlies smaržas ar ceriņu aromātu. Diemžēl šo aromātu tualetes atsvaidzinātāju ražotāji ir sabojājuši. Ja nevēlies, lai aromāts atgādinātu par labierīcībām, izvairieties no aromātiem, kas bieži tiek lietoti gaisa atsvaidzinātājos.
Dušas svaigums neizlēmīgajiem. Universāla izvēle ikdienas smaržām ir tā sauktais dušas aromāts – dažādu smaržu kopums, kas rada svaigu un gaisīgu iespaidu, kā tikko pēc dušas. Šis ir lielisks un universāls variants ikdienai, kas piestāv ikvienai sievietei.
Izvēlies aromātu, kas Tev tiešām patīk. Ņem vērā, ka smaržas būs jūtamas visas dienas garumā, tādēļ tām ir jābūt tik tiešām tīkamām.

♦ Nelieto vienas un tās pašas smaržas katru dienu. Smaržas ir luksusa prece. Taču tad, ja deguns būs pie tām pārlieku pieradis un vairs nespēs saost, šis luksuss vairs īsti nebūs izbaudāms. Tādēļ parīzietes ievēro divus principus:
Vienmēr pa rokai tur vairākus aromātus, ko lieto dažādās situācijās, kā arī lieto vairākas ikdienas smaržas.
Dod sev "smaržu brīvdienas" – dienas, kad nekādas smaržas netiek lietotas, lai atpūtinātu degunu un ļautu tam vēlāk novērtēt izvēlētos aromātus pilnā krāšņumā.

 Ģimenes smarža. Ja dodies kaut kur ar pavadoni, vēlams smaržas saskaņot. To var paveikt vairākos veidos – vai nu izvēloties viena zīmola aromātus no vienas līnijas, vai arī izvēloties unisex smaržas, kas būs piemērotas abiem. Tādā veidā, izejot sabiedrībā, pavisam nemanāmi var radīt harmoniskas savienības iespaidu.

 Gadalaiks. Smaržas var izvēlēties arī atkarībā no tā, kāds ir gadalaiks un cik daudz saules gaismas ir ikdienā. Jo saulaināks, siltāks un gaišāks laiks, jo vieglākam jābūt aromātam. Un otrādi – drūmajā rudenī, dodoties uz vakara izrādēm, var izvēlēties bagātīgākus, piesātinātākus aromātus, kas piešķir elegantu burvību.
 

Tilpums. Smaržām, tāpat kā jebkuram kosmētikas produktam, nav neierobežots derīguma termiņš, līdz ar to, ja plānots aromātu lietot vien īpašos gadījumos, vēlams iegādāties mazāko tilpumu. Savukārt ikdienas smaržām droši var ņemt liekāko pieejamo iepakojumu.


Smaržas internetveikalos – jā vai nē?
Internetveikali ir pieejami ikvienam, piegādes un apmaksas nosacījumi arī ir ārkārtīgi ērti un izdevīgi. Vai ir prātīgi izvēlēties smaržas internetveikalā, kur tās nemaz nevarēs pasmaržot?

Atbilde ir – jā! Smaržu iegādei internetā ir daudz priekšrocību. Un kaut arī pirms iegādes smaržas pasmaržot nevarēs, tās pēc saņemšanas 14 dienu laikā var atgriezt atpakaļ, ja izrādās, ka aromāts tomēr nav īstais. Tas ir vienkārši un darbojas.

Priekšrocības smaržu iegādei internetā
Interneta veikalā nevalda smaržu kakofonija, kā tas ir īstajos veikalos. Ikviens zina, kā tas ir – veikalos pie smaržu plauktiem gaisā valda tik daudz aromātu, ka sava izvēlētā aromāta smaržu tā pa īstam varēs sajust vien tad, kad smaržas jau būs nopirktas. Tādēļ interneta veikalā izvēlēties smaržas ir pat vienkāršāk – viss ir ērti sakārtots kategorijās, un galva no pārmērīga paraudziņu daudzuma aplūkošanas nesāpēs.
Interneta veikals ir atvērts visu diennakti. Neviena pārdevēja nebakstīs ar skatienu, ja sanāks aizkavēties pie kāda produkta aplūkošanas pārāk ilgi.
Vienkārša preču šķirošana. Ja meklē kaut ko konkrētu, interneta veikalā to ir daudz vienkāršāk izdarīt – visas preces ar vienu klikšķi var sakārtot pēc noteiktiem parametriem – cenas, ražotāja, tilpuma, stipruma u.tml. Piemēram, ja interesē tikai maza tilpuma spēcīgas smaržas, pēc šiem parametriem varēsi atlasīt tieši to, ko meklē, un netērēt laiku, šķirot pāri neatbilstošiem piedāvājumiem.
Cena. Lai izvēle būtu arī budžetam draudzīga, interneta veikalā var noteikt rādāmo preču cenas griestus, lai nekristu kārdinājumā iztērēt pārāk daudz. Vai arī, tieši otrādi, izvēlēties, lai netiek rādītas pārāk lētas smaržas, ja tās nepieciešamas statusa apliecināšanai vai īpašai dāvanai.
Ērta atgriešanas politika. Ja smaržas tomēr nepatiks, tās var atgriezt saskaņā ar interneta veikala preču atgriešanas politiku.
Piegāde līdz durvīm. Nekur nav jāiet – izvēlies piegādes veidu, kas vislabāk atbilst Tavām ikdienas gaidām, un saņem savu pasūtījumu, kur vien vēlies.
Zināmo smaržu krājuma papildināšana. Tas ir visbiežākais iemesls, kādēļ smaržas tiek pirktas internetveikalos – ja mīļākā aromāta pudelīte tuvojas beigām, atliek vien papētīt, kad interneta veikals piedāvā labāko cenu. Tādējādi ir daudz ieguvumu – pirmkārt, iecienītā aromāta krājumi būs papildināti, otrkārt – atrasts labākais piedāvājums, treškārt – piegāde ērtā veidā, līdz ar to nav jākavē laiks, staigājot pa veikaliem.

Nav vienkāršas receptes, kā izvēlēties labākās smaržas, kas derēs visām dzīves situācijām. Un tas arī nav nepieciešams – seko parīziešu praksei lietot dažādus aromātus katrā dzīves posmā! Un tā arī nebūt nav izšķērdība, jo nav jau nekādas starpības, vai Tu lieto vienu smaržu pudelīti trīs mēnešus vai divus smaržu veidus – sešus mēnešus.

Internetveikalā Xnet.lv ir pieejams plašs klāsts gan ar slavenāko modes namu aromātiem, gan arī mazāk zināmu zīmolu produktiem. Ielūkojies jau tūlīt un palutini sevi ar kādu burvīgu aromātu, kas ikdienas skrējienam piešķirs nelielu luksusa un elegances devu!