Sony Playstation 4 vai 5 – kuru izvēlēties?

Sony Playstation 4 spēļu konsole daudzus gadus bijusi viena no pieprasītākajām pasaulē, taču kopš 2020. gada novembra tās galvenais sāncensis ir tās jaunākā paaudze – Sony Playstation 5 spēļu konsole. Lai arī pašsaprotami, ka jaunākās paaudzes konsole būs jaudīgāka, Playstation 4 aizvien ir konkurētspējīga ierīce.

Lai izdarītu pareizo izvēli, raksta turpinājumā piedāvājam daudzpusīgu salīdzinājumu, kā tieši Sony Playstation 5 spēļu kosole atšķiras no Playstation 4. 

Cena
Pašsaprotami, ka jaunākās paaudzes spēļu konsolei, kāda ir Playstation 5, ir arī teju divreiz augstāka cena nekā vecāka modeļa spēļu konsolei – Playstation 4. Tomēr Playstation 5 ir pieejama arī digitālā versija, kas padara spēļu konsoles cenu pieejamāku. PS5 digitālā versijas sniegums un specifikācija ir identiska PS5, bet vienīgā atšķirība ir tā, ka tajā nav optiskā disku lasītāja, kas nozīmē, ka spēles pieejamas tikai digitālā, nevis CD formātā. 

Protams, sagaidāms, ka, pārejot uz jaunākas paaudzes spēļu konsoli, ražotājs pārtrauc Playstation 4 ražošanu, taču arī par šo konsoli neaizmirst spēļu veidotāji, tāpēc, ja par saprātīgu cenu vēlaties izbaudīt spēļu konsoles sniegto pieredzi, Sony Playstation 4 spēļu konsole būs ekonomiski attaisnojama izvēle.

Tehniskie parametri
Protams, runājot par spēļu konsoles jaudu, viennozīmīgi, jaunākās paaudzes modelis – Playstation 5 – būs pārāks par priekšgājēju – Playstation 4. Sony Playstation 5 spēļu konsole aprīkota ar AMD Zen 2 procesoru, kas spēj apstrādāt trīsdimensionālu audio un 8K video. Salīdzināšanai Sony Playstation 4 izmantots daudz vecāks AMD Jaguar procesors un tā spēj rādīt video 1080p HD kvalitātē.

Arī PS5 operatīvā atmiņa ir divas reizes lielāka nekā PS4 – 16GB pret 8GB, un tā spēj atainot divreiz lielāku kadru skaitu sekundē – 120 fps pret 60 fps, ar teju trīsreiz jaudīgāku grafikas procesoru – 2,23GHz pret 0.8GHz. 

Nozīmīgs uzlabojums ir arī spēļu konsoles atmiņa. Sony Playstation 4 spēļu konsole aprīkota ar 500GB lielu HDD tipa cieto disku, savukārt Playstation 5 datu glabāšanai tiek izmantots 825GB liels SSD tipa cietais disks, kas ļauj ielādēt spēles pat līdz 19 reizēm ātrāk, nekā izmantojot PS4. 

Nozīmīgu snieguma uzlaboju Sony Playstation 4 spēļu konsole ieguva ar vidējās paaudzes Pro versiju. Tā aprīkota ar 1TB lielu HDD disku un 4K video kvalitāti.

Papildus iespējas
Viens no lielākajiem plusiem, ar ko Playstation 5 ir pārāka par Playstation 4, ir 4K Blu-ray diskdzinis, ļaujot spēļu konsolei kļūt par centrālo izklaides ierīci mājās, atskaņojot arī jūsu iemīļotās filmas.

Tāpat jaunākās paaudzes Sony Playstation spēļu konsolei ir īpašas DualSense pultis, kas ar jaunu skārienjutīgumu padara spēļu pieredzi pilnvērtīgāku. Pults aprīkota arī ar integrētu mikrofonu, kas nozīmē, ka, lai, spēlējot spēles kopā, sarunātos, vairs nav nepieciešams atsevišķs mikrofons. 

Ja salīdzinām aplikācijas, tad Sony Playstation 5 spēļu konsole īpaši neatšķiras no Playstation 4. Kā vienā, tā otrā iespējams izmantot straumēšanas pakalpojumus, ko piedāvā Spotify, Netflix, Amazon, Apple TV un citas lokāla mēroga televīzijas aplikācijas. 

Skaņas un attēla kvalitāte
Sony Playstation 5 spēļu konsole atbalsta 4K un 8K video, bet salīdzinājumam Playstation 4 tikai HDR attēla kvalitāti. Arī skaņa, ko rada Playstation 5 konsole, ir daudz atvērtāka, plašāka un rada pārliecinošu trīsdimensionālu efektu. Kopumā vērtējot, spēlējot spēles uz Playstation 5 spēļu konsoles, salīdzinot ar Playstation 4, iegūsiet daudz reālistiskāku attēlu un skaņu, taču tas, kuru konsoli izvēlēties, lielā mērā atkarīgs arī no tā, kādam televizoram konsole tiks pieslēgta.

Pieejamās spēles
Šī ir joma, kurā Sony Playstation 4 spēļu konsole vēl aizvien ir pārāka. Šobrīd ir pieejamas aptuveni 4000 PS4 spēļu, kas ir daudz lētākas nekā spēles, kas paredzētas Playstation 5. Papildus daudzas no Playstation 5 spēlēm būs pieejamas arī Playstation 4 versijā. 

Tomēr jāuzsver, ka tikai neliela daļa no Playstation 4 spēlēm nav spēlējamas ar Playstation 5, un, maksājot ikmēneša abonementu, Playstation 5 īpašniekiem ir pieejamas 20 Playstation 4 labākās spēles.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu