Vējonis: Latvija ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Pakistānu transporta un loģistikas jomā

Rīga, 28.nov., LETA. Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Pakistānu transporta un loģistikas jomā, tiekoties ar Pakistānas vēstnieku Šafkatu Ali Hanu, sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis šodien svinīgā ceremonijā Rīgas pilī darbam Latvijā akreditēja Mali, Tunisijas un Pakistānas vēstniekus. Tiekoties ar Pakistānas vēstnieku, Vējonis atzina, ka pēdējo gadu laikā starp abām valstīm izveidojies aktīvs politiskais dialogs, vienlaikus norādot, ka ir liels izaugsmes potenciāls ekonomiskajā sadarbībā - lauksaimniecības, pārtikas apstrādes, ķīmiskās rūpniecības un farmācijas jomās.

"Esam ieinteresēti Pakistānas kravu piesaistē un tālākā distribūcijā uz Eiropu vai NVS valstīm, izmantojot dzelzceļa un ostu infrastruktūru," norādīja Valsts prezidents, aicinot stiprināt valstu līgumtiesisko bāzi, noslēdzot līgumu par dubultās aplikšanas ar nodokļiem novēršanu.

Savukārt tiekoties ar Mali vēstniekuTumani Džimē Djallo, Valsts prezidents atzinīgi vērtēja līdzšinējo divpusējo valstu sadarbību. Latvija ir ieinteresēta paplašināt politisko un ekonomisko sadarbību ar Āfrikas valstīm, tai skaitā stiprināt divpusējo sadarbību ar Mali. Latvija sniedz savu ieguldījumu cīņā pret globālā terorisma izaicinājumiem, darbojoties Eiropas Savienībā (ES) un ANO misijās Mali.

Mali vēstnieks atzīmēja Latvijas karavīru profesionālismu, darbojoties starptautiskajās misijās. Viņaprāt, būtiski turpināt padziļināto ES-Mali dialogu migrācijas jautājumos, pievēršoties tādiem prioritāriem jautājumiem, kā pamatcēloņu risināšana, cīņa pret migrantu kontrabandistiem un efektīva sadarbība atgriešanas jomā.

Tikmēr sarunā ar Tunisijas vēstnieku Fatnasi Sgaieru Sgaiera Valsts prezidents apliecināja Latvijas vēlmi veicināt politisko dialogu ar Tunisiju. Latvijai ir interese attīstīt sadarbību dažādās jomās - izglītībā, zinātnē, tirdzniecībā, norādīja Vējonis, paužot atbalstu ES apņemšanai turpināt un intensificēt palīdzību Tunisijai, sniedzot atbalstu reformu pieņemšanā un īstenošanā, īpaši tādās jomās kā demokratizācija, tiesiskums, drošības sektors, cilvēktiesības, izglītība, ekonomika un nodarbinātība.