VIAA direktore: Latvijā vērojams izteikts darba roku trūkums vairākās profesijās

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Latvijā vērojams izteikts darba roku trūkums vairākās profesijās, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

Četras nozares, kurās visvairāk vajadzīgi profesionāļi, ir būvniecība, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kokapstrāde un mašīnbūve, sacīja Traidās. Savukārt populārākās nozares pēc jauniešu izvēles ir ēdināšana un restorānu sfēra, administratīvie pakalpojumi un komerczinības, kā arī auto nozare.

Traidās uzsvēra, ka jau divus līdz trīs gadus Latvija ir "tikusi ārā" no klišejiskā priekštata par profesionālo izglītību kā pēdējo izvēli jaunietim. Turklāt mācību aprīkojumā un izglītības iestāžu ēku izbūvē ir ieguldīti jau ap 265 miljoni eiro Eiropas Savienības fondu līdzekļu.

Profesionālās izglītības vide jauniešus pievilina daudz vairāk, ko apliecina arī statistika, viņa atzīmēja.

Traidās aicināja jauniešus ļoti stingri piedomāt, kas šodien ir vērtība, piebilstot, ka prasme ir vērtība.

Viņa arī pozitīvi novērtēja darba devēju ieguldījumu profesionālajā izglītībā, uzsverot, ka bez viņu ziņas šajā jomā patlaban nenotiek nekas. Proti, profesionālā izglītība tiek attīstīta ciešā sasaistē ar darba tirgus vajadzībām.

Viss par: Latvijas ziņas