Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Bastejkalns

Bastejkalns

Smilšu iela, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Komentāri
Šauras taciņas, koku alejas, akmensdārzs, ūdens kaskāde… Bastejkalns ir viena no skaistākajām un romantiskākajām pastaigu vietām Rīgā. Tieši blakus Brīvības piemineklim iekārtotais parks sniedz baudījumu acīm un atpūtu dvēselei jau vairāk nekā simts gadus. Vienalga, vasara vai ziema, Bastejkalnā valda īpaša noskaņa.
Sv. Pētera baznīca

Sv. Pētera baznīca

Reformācijas Laukums 1, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Komentāri
Sv. Pētera baznīca ir viena no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs. Pirmo reizi ēka dokumentos minēta 1209. gadā, un sākumā tā bijusi neliela halles tipa telpa ar trim vienāda augstuma un platuma jomiem, iespējams, ar savrupstāvošu zvanu torni. 
Mākslas muzejs "Rīgas Birža" 

Mākslas muzejs "Rīgas Birža" 

Doma laukums 6, Rīga, LV-1050
Komentāri
Mākslas muzejs "Rīgas Birža" ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja departaments ar plašāko citzemju mākslas darbu krātuvi Latvijā, kura pamatā ir bijušā Ārzemju mākslas muzeja kolekcijas. 
Trīs brāļi

Trīs brāļi

Mazā Pils iela 17, 19, 21, Rīga, LV-1050
Komentāri
Trīs brāļi ir vecākais Rīgas dzīvojamo māju komplekss. Vecākais no brāļiem atrodas Mazajā Pils ielā 17, kas būvēts 15. gs. beigās ar Nīderlandes arhitektūrai raksturīgajām renesanses iezīmēm. 
Brīvības piemineklis

Brīvības piemineklis

Brīvības bulvāris (pie Vecrīgas), centra rajons, Rīga, LV-1050
Komentāri
Jau gandrīz 100 gadus pašā Rīgas centrā slejas Brīvības piemineklis – granītā un varā ietērptais mākslas darbs simbolizē latviešu tautas vēlmi pēc neatkarības un brīvības. Brīvības statujas rokās spoži mirdz trīs zvaigznes, kas veltītas Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Kurzemei, Vidzemei un Latgalei. Tā pakājē iekalti vārdi – "Tēvzemei un Brīvībai". 
Rīgas Doms 

Rīgas Doms 

Herdera laukums 6, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Komentāri
Rīgas Doms ir Rīgas un Latvijas arhibīskapa katedrāle un Doma draudzes dievnams, kas vēsturiski bijusi Livonijas centrālā katedrāle līdz Livonijas sabrukšanai 1561. gadā. Rīgas Doms sevī apvieno romānikas, agrīnās gotikas, baroka un jūgendstila iezīmes, un ir gan viduslaiku perioda lielākā, gan viena no vecākajām sakrālajām celtnēm Latvijā un Baltijas reģionā. 
Vērmanes dārzs

Vērmanes dārzs

Tērbatas iela 2D, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Komentāri
Vērmanes dārzs ir viens no krāšņākajiem Rīgas parkiem – uz neskaitāmajiem soliņiem ik dienu atpūšas rīdzinieki un pilsētas viesi, vēsturiskajā estrādē pulcējas šahisti un notiek dažādi koncerti, savukārt bērnus priecē labiekārtots rotaļu laukums.
Esplanādes parks

Esplanādes parks

starp Elizabetes, Kalpaka, Krišjāņa Valdemāra un Brīvības ielām, Rīga, LV-1050
Komentāri
Esplanādes parks ir 8,75 hektārus plašs parks Rīgas centrā, kuru ierobežo Elizabetes, Kalpaka, Krišjāņa Valdemāra un Brīvības ielas. 
Latvijas Kara muzejs

Latvijas Kara muzejs

Smilšu iela 20, Rīga, LV-1050
Komentāri
Latvijas Kara muzeja pirmsākumi saistās ar 1. Pasaules kara notikumiem Latvijas teritorijā un nacionālo militāro vienību - latviešu strēlnieku bataljonu veidošanos cariskās Krievijas armijas sastāvā 1915. gadā. 
Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle

Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle

Brīvības bulvāris 23, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Komentāri
Kristus Piedzimšanas katedrāle ir arhitektūras un stabilitātes simbols, ko apmeklē ne tikai Latvijas augstākie viesi, bet ikviens, kam nepieciešams miers un drošība.

Rezultāti kartē