Afiša

Operas Noslēpumi / Тайны Оперы, Lielā Ģilde

Operas Noslēpumi / Тайны Оперы, Lielā Ģilde
Operas Noslēpumi / Тайны Оперы, Lielā Ģilde
KUR
KAD
Sestdiena, 19. maijs, 2018 18:00 - 20:30
Operas noslēpumi
Stāsti par mūziku, operu ārijas, krievu romances.
Koncerts-lekcija divās daļās.
Aicinām Jūs aizraujošā ceļojumā pa mūzikas pasauli.
Pirmajā daļā skanēs ārijas no Čaikovska, Bizē un Mocarta operām.
Pirms katra numura - īss ievads, kas ļaus dziļāk ienirt skaņdarba vēsturiskajā un literārajā kontekstā.
Otrajā daļā skanēs veclaiku un klasiskās krievu romances.

Koncertā piedalās

Natālija Remela, soprāns, jauna klasiskā novirziena dziedātāja. Dzimusi Tallinā. Sākusi savu karjeru studijā “Diapazons” 2007. gadā Natālijas Zenčenko vadībā. 2009. gadā mācījusies pie pedagoga Tatjanas Timofejevas, turpinājusi studijas Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijā pie pedagoga Aivara Kransmaņa. 2017. gadā veiksmīgi absolvējusi Tartu Heino Elleri Muusikakool skolu pie pedagoga Elena Suik-Vaikasaite.

Aleksejs Bļahins
Dzimis Tallinā. Absolvējis Tartu Universitāti, iegūstot fiziķa specialitāti.

Pašlaik viņš strādā informācijas tehnoloģiju jomā.
No studenta gadiem aizraujas ar bardu dziesmām un krievu romancēm.
Pēdējos gados apgūst klasisko vokālu pie pedagoga T.Timofejevas.
Psihoanalīzes lekciju cikla, kurā ilustrācijai izmanto mūzikas un literatūras daiļdarbus, autors.
Starptautiskā Izabellas Jurjevas vārdā nosauktā krievu romanču izpildītāju konkursa laureāts.
“Mans ceļojums klasiskās mūzikas pasaulē sākās ar iepazīšanos ar apbrīnojamu cilvēku - Mihailu Kaziniku. Ideja izveidot šo koncertu lielā mērā dzima viņa neparastās radošās enerģijas ietekmē”.

Pianiste Nailija Saripova ir dzimusi un izglītību ieguvusi Tallinā. No sešu gadu vecuma mācījusies pie Tallinā slavenā klaviermūzikas pedagoga Natālijas Leiferes-Maasin, un pēc tam Georga Otsa vārdā nosauktajā skolā klaviermūzikas pie Mailisa Pilda. Kopš 2000. gada viņa mācījās Igaunijas Teātra un mūzikas akadēmijā pie profesores Aleksandras Juozapenaites-Eesmaa, bet 2013. gadā turpat ieguva doktora grādu.

Nailija Saripova veiksmīgi piedalījās un kļuva par laureāti starptautiskos konkursos: “Konzerteum” (Grieķija) , “Val Tidone Piano Competitions” (Itālija), “Clara Haskil Piano Competition” (Šveice), “Schubert Lied Competition” (Vācija). Piedalījusies Baltijas valstu un Somijas pianistu projektā “Crossing Borders”. Nailija Saripova uzstājas ar solokoncertiem un kamermūzikas koncertiem Igaunijā un citās valstīs.

Kopš 2005. gada pianiste sadarbojas ar Ukrainas pianistu Vjačeslavu Novikovu, kas dzīvo Somijā. Klavierspēles duets Saripova - Novikovs izpilda klasiķu sacerējumus, īpaši Šūberta, Mocarta, Šūmaņa skaņdarbus. 2013. gadā duets ierakstīja disku “Piano music for four hands. Schubert. Mozart”, kas guva Igaunijas un ārvalstu kritiķu atzinību. 2015. gadā Nailija Saripova izlaida disku ar Bēthovena vēlīnā daiļrades posma reti izpildītajiem skaņdarbiem “Beethoven Diabelli variatsioonid op 120. Naily Saripova LIVE”.

Koncertā izmantoti radošo skolu un radioraidījumu par Mihaila Kazinika mūziku materiāli.

Mihails Kaziniks Semjona dēls (dzimis 1951. gada 13. novembrī Ļeņingradā) - krievu un zviedru vijolnieks, lektors-muzikologs, kritiķis, pedagogs, kulturologs, rakstnieks un publicists, dzejnieks. Oriģinālu mūzikas un mākslas programmu autors un vadītājs.

“Mūzika - tas ir lielais līgums ar Radītāju”
“Es neesmu mūzikas vai jebkāda cita veida mākslas popularizētājs. Es nestāstu ne anekdotes, ne jokus; nemēģinu vienkāršot mūzikas uztveri. Tie, kas tā dara, mūziku iznīcina. Man ir pilnīgi atšķirīgs uzdevums - garīgi noskaņot cilvēku uz tā viļņa, uz tā starojuma, kas nāk no mākslas darbiem: dzejas, mūzikas, literatūras ... Māksla ir raidītājs, bet cilvēks, kas nav noskaņots uz tās frekvenci, ir bojāts uztvērējs. To es laboju.”
М.Kaziniks

Papildus informācija: https://www.facebook.com/classicoduo/

Pirkt biļeti: